הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כותב ומפיק GTA עוזב את רוקסטאר

לאזלו ג'ונס, שהיה אחראי על תחנות הרדיו בסדרה המיתולוגית, נפרד מהחברה לאחר 20 שנים מסיבות אישיות

מתן בן ישי
מתן בן ישי  15.08.20 - 11:03

תגיות: GTAרוקסטאר

תחילת כתבהזוכרים שבפברואר האחרון דן האוזר, יוצר GTA עזב את רוקסטאר? אז עכשיו תורו של לאזלו ג'ונס - כותב, מפיק, מדובב ושדרן רדיו להודיע כי הוא עוזב את החברה לאחר 20 שנה של עבודה משותפת.

לאזלו נחשב לאישות מאוד משפיעה ברוקסטאר, והצטרף לחברה בתחילת שנות ה-2000. הוא עזר לאחים סאם ודן האוזר (יוצרי GTA) לכתוב, להפיק ולביים את תחנות הרדיו של הסדרה המיתולוגית.

בניגוד לדן האוזר שלא סיפק סיבה לעזיבה, לאזלו פירט מדוע, וזה מכיוון והוא נאלץ לפנות זמן על מנת לדאוג למשפחתו החולה. במכתב מפורט כי השנתיים האחרונות לא היו קלות עבורם, אך התפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם הקשתה עוד יותר את הטיפולים, והוא הבין שהוא נאלץ לעזוב את החברה.

ג'ונס פרסם בעמוד הרשמי שלו באינסטגרם: "בשנת 2018 קיבלתי שיחת טלפון שתשנה את המסלול של חיי. אחותי הודיעה לי שיש לה סרטן מתקדם, לאחר מכן אבי אובחן גם הוא עם סרטן, ואימי עברה ניתוח לב. נאלצתי להפוך לדואג והמטפל העיקרי של המשפחה שלי. 

כל הסיטואציה הפכה להרבה יותר קשה ברגע שהמגיפה התפרצה, אבל לשמחתי זה חשף את הקשר החזק שיש לי עם משפחתי וחבריי. תדאגו אחד לשני, ותתאחדו על מנת לעבור את התקופות המאתגרות הללו.

כל מסע מגיע לקיצו, וזה אחד שעומד להסתיים. למזלי, יש לי את התמיכה של חבריי. אני מקווה שתהיו נחמדים לחברים וזרים, זה עושה את כל ההבדל בחיים האלו, ואנחנו לא יודעים כמה נזכה לחיות בהם".

 

View this post on Instagram

Getting off a plane from New Zealand in 2018, I received a phone call that changed the direction of my life. It was my sister informing me she has accelerated cancer. Shortly thereafter my father had a diagnosis as well. And then my mother had heart surgery. I became the primary caregiver for my sister and spent hours each week in chemo wards, navigating health care insurance drama, insane expenses, late night emergency room trips, cooking, cleaning, cursing, nursing and attempting to help a person to keep trying even as they know they are dying. It is beyond stressful. During the journey, I transferred her to Memorial Sloan Kettering, which is rated as one of the top two cancer hospitals in the country. The staff, care and technology at MSK is incredible. Last year during intense chemo, she said she wanted to go to Norway before she died. So I booked plane tickets and took a very sick girl on the trip of her dreams. When the pandemic hit it made the situation radically difficult and even more onerous in caring for someone with cancer. But it exposed and strengthened a lot of solidarity among friends, family and neighbors you used to barely speak to as people rallied to fight an unseen enemy, look after each other, and unite to get through an insanely stressful and challenging time. Journeys begin and end, and this one is nearing the end. Fortunately, I’ve had a lot of love and support from friends through this. Hopefully you can reach out and be kind to a friend or stranger, as it makes all the difference in the world, as we don’t know how long we’ll be in it.

A post shared by lazlow (@radiolazlow) on

לאזלו היה אחראי על הכתיבה הנהדרת של תחנות הרדיו ב-GTA, וזו העניקה לסדרה את ההומור היחודי שלה. הוא זכה גם לשדר ולדבב בכל אחת מתחנות הרדיו של הטרילוגיה המקורית: ב-GTA 3 היה המגיש של הערוץ Chatterbox FM.

במשחק וייס סיטי הוא דיבב את הדיג'יי של תחנת V-Rock המיתולוגית, והוא התארח גם בתחנת הרדיו של סן אנדרס - WCTR. דמותו חזרה גם במשחקים הצדדיים שיצאו ל-PSP ולפלייסטיישן 2 - ליברטי סיטי ווייס סיטי Stories.

לאזלו משדר גם בתחנת הרדיו של GTA IV, אך החל מ-GTA V דמותו לוקחת חלק פעיל גם בעלילה עצמה, והוא מופיע במשימה "Fame or Shame" כאשר הוא מנחה תכנית ריאליטי.

 לאזלו לא עזר להפיק ולכתוב רק את סדרת GTA, אלא גם דיאלוגים במשחקים נוספים כמו Bully, מקס פיין 3 או סדרת Red Dead Redemption - כך שאפשר להסיק שעזיבתו של לאזלו ג'ונס תהיה מורגשת במשחקים הבאים של החברה.