רוקסטאר מתרחבת: סניף חדש נפתח ליוצרי GTA

הרכש הנוסף שמצטרף למשפחה, ואיך זה ישפיע על עתיד החברה?

מתן בן ישי
מתן בן ישי  14.10.20 - 12:16

תגיות: gtaרוקסטאר

תחילת כתבהחברת רוקסטאר היא הרבה יותר גדולה ממה שחושבים. היא מחזיקה בבעלותה מספר סניפים ברחבי העולם. העיקריים שביניהם הם רוקסטאר North - הסניף שאחראי בעיקר על סדרת GTA, רוקסטאר סן דייגו - הסניף שפיתח את סדרת Red Dead Redemption, והרשימה ממשיכה. כעת רוקסטאר מתרחבת, והיא מצרפת לשורותיה את המפתחת Ruffian Games - המפתחת של משחקי Crackdown, שמצטרפת למשפחה, ומשנה את שמה בהתאם ל-Rockstar Dundee.

חברת Ruffian Games הוקמה בשנת 2008, ופיתחה בעיקר את משחקי Crackdown 2 ו-3, ובין השאר עזרה גם בפיתוח ה-Master Chief Collection של סדרת Halo לאקס בוקס. לפי אתר רישום החברות של מדינת ארה"ב - רוקסטאר ביצעה את הרכישה של Ruffian בתחילת חודש אוקטובר, ומספר ימים לאחר מכן שינתה את שמה של המפתחת בהתאם.

רוקסטאר לא מסתמכת רק על הסניפים שלה לפיתוח המשחקים, ומידי פעם מבקשת עזרה חיצונית גם ממפתחות אחרות. לפי ציוצים של Ruffian בעבר - החברה כבר עבדה עם רוקסטאר על מספר כותרים ששמם לא צויין. נראה שברוקסטאר היו מרוצים מהתוצאות של העבודה המשותפת ולכן הוחלט על הרכישה והמיזוג של השתיים.

מאז תחילת הדור הנוכחי, ברוקסטאר עברו למצב שבו מפתחים משחק לדור. בדור הקודם, בתקופת הפלייסטיישן 3 והאקס בוקס 360, קיבלנו מהחברה משחקים כמו GTA IV ו-V, מקס פיין 3, ו-Red Dead Redemption הראשון. מאז הצלחת מצב האונליין של GTA V, החברה הבינה כי היא לא צריכה להשקיע זמנה ואת המרץ שלה בפיתוח משחקים או חבילות הרחבה למשחקים, ויכולה להשאר רווחית עם פיתוח והשקעה במצבי האונליין בלבד.

מכיוון וגרסא מחודשת של GTA V לא נחשבת כמשחק חדש, בדור הנוכחי קיבלנו רק Red Dead Redemption 2, כך שאנו מבינים את דפוס החשיבה החדש של רוקסטאר: אפשר לייצר משחק סינגל פלייר פעם בדור, ולגרום לו להשאר רווחי למשך תקופה ע"י תיחזוק קבוע של מצב האונליין.

כמובן שאי אפשר להתעלם גם מהעובדה שלא מעט אנשי מפתח עזבו את החברה בשנה האחרונה, כמו דן האוזר - יוצר סדרת GTA, ולאזלו ג'ונס - כותב ומפיק הסדרה.

אז מה זה אומר על העתיד של רוקסטאר, ובמיוחד על GTA 6? אין סיבה לחשוב שלא נקבל את המשחק בדור הנוכחי, אך סביר להניח שזה יקרה הרבה יותר מאוחר ממה שנדמה לנו. רוקסטאר ידועה בתור חברה ששומרת את הקלפים שלה מאוד קרוב לחזה, ועד היום רוב ה"הדלפות" לגביה התגלו כלא נכונות ומופרכות, לכן הטענות כי החברה תשחרר את GTA 6 כבר בשנה הראשונה להשקת הדור הנוכחי היא מוטעית.

סביר להניח כי הסניף החדש - Rockstar Dundee, יעבוד בעיקר על תוכן לאונליין של 2 Red Dead ו-GTA V על מנת להמשיך לתחזק אותם גם בדור הבא. חשוב לזכור שבסופו של יום, גם GTA V וגם Red Dead 2 היו משחקים שפותחו ע"י מאמץ משותף של כל הסניפים הבכירים של החברה, אז מי יודע? אולי GTA 6 יהיה משחק מספיק גדול שידרוש עבודה של כלל סניפי החברה - ונזכה לראות את צוות הפיתוח של Dundee גם בקרדיטים של המשחק.