הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בשחקני הפיפ"א הטובים בארץ ראש בראש

גם מואנס דאבור השתתף ומכבב בטורניר המטורף לצד כל הכשרונות המקומיים

מתן בן ישי
מתן בן ישי  30.11.20 - 16:26
תחילת כתבה

עם השקת פיפ"א 21, נראה שזה הזמן הראוי לבדוק מי השחקן הישראלי שבטופ השנה, ולשם כיוון בדיוק ארז גבאי - היוטיובר המקומי שגם חבר בקבוצת ה-eSports של מואנס דאבור - MD9 ומאמן את נבחרת ישראל ב-eFootball של ההתאחדות לכדורגל. היוטיובר הישראלי ערך טורניר אונליין בערוץ היוטיובר הפרטי שלו, וכלל את השחקנים הטובים ביותר בארץ. צפו בשידור המלא>>>

בין השמות שהגדולים שהשתתפו בטורניר ניתן למצוא את רועי פלדמן - הישראלי שכבר ייצג את ישראל באליפויות רשמיות של EA וחתום בקבוצת ה-eSports אסטראליס. גם תמיר לוי, נימרוד הורביץ' וליאם שלו מקבוצת MD9 נכחו בטורניר - יחד עם הבעלים של הקבוצה - מואנס דאבור בכבודו ובעצמו.

שמות בולטים נוספים שהשתתפו בטורניר הם דור אליגולא - שחקן הפיפ"א של מכבי תל אביב, ואור יצחק ושגיא טסלר - שחקני הפיפ"א של ארגון Nom Gaming הישראלי. גם השחקנים אסף תומר, מאיר אדרי, חזי ינאי ואיתי כליף שנמצאים בטבלת הטופ 100 של פיפ"א השתתפו בטורניר. יום לפניי השידור, התקיים טורניר מקדים בו התחרו 128 שחקנים, משם העפילו רק ארבעה שחקנים לטורניר הראשי - לידור מימון, אופיר סרוסי, ליאור וקנין ולירון אברג'יל.

הסיבוב הראשון כלל את פלדמן שניצח את ליאור וקנין 4:5, ליאם שלו שניצח 2:3 את אליגולא, ואסף תומר שגבר בתוצאה מטורפת של 2:9 על אופיר סרוסי. אור יצחק ניצח את שגיא טסלר 3:5, לידור מימון ניצח 5:6 את תמיר לוי, ומואנס דאבור גבר על לירון אברג'יל בתוצאה של 4:8. הסיבוב הראשון המשיך עם נמרוד הורביץ' שהביס את לירון אברג'יל, ואיתי כליף שניצח 4:6 את חזי ינאי.

בסיבוב השני רועי פלדמן הביס 0:4 את ליאם שלו, אס, תומר ניצח 2:9 את אור יצחק, ודאבור מצא את עצמו מחוץ לטורניר לאחר שהפסיד בתוצאה של 4:5 ללידור מימון. איתי כליף הביס את נמרוד הורביץ בתוצאה של 3:4. בשלב חצי הגמר התמודדו פלדמן נגד אסף תומר, שניצח 2:3, ואיתי כליף נגד לידור מימון בתוצאה של 3:4. 

איתי כליף מצא את עצמו מול אלוף ישראל בפיפ"א במהלך חצי הגמר, והצליח להביס אותו בתוצאה של 3:5 ולשלוח אותו אל הלוזר בראקט. כליף הצליח להבטיח את מקומו בגמר, ופלדמן נשלח להתמודד על העליה לגמר מול אסף תומר, מכיוון והטורניר התקיים בשיטת דאבל אלימיניישן.

פלדמן הצליח לשוב מהמתים לאחר ניצחון דרמטי בפנדלים על תומר, ולחזור לגמר מול איתי כליף. בגלל שכליף לא הפסיד אף משחק בטורניר ופלדמן הפסיד משחק אחד, איתי היה צריך לגבור על פלדמן פעם אחת ולזכות בטורניר, אך פלדמן, עםהרבה קור רוח הצליח לנצח פעמיים את כליף בתוצאות של 1:6 ו-1:2 - ולזכות בטורניר.

 

ארז גבאי, שניהל את הטורניר המוצלח מסר: "המטרה הייתה לקחת את הכוח שיש לנו ברשתות החברתיות וכיוטיוברים, ולקדם את השחקנים המקצועיים ואת הקהילה בישראל. בנוסף, רצינו למצוא את הפוטנציאל הטוב ביותר ולתת להם הכרה, ומה אתם יודעים? הייתה לנו הפתעה בצורת לידור מימון - שהגיע רחוק מאוד ולא היה שם מוכר. אנו נמשיך, ובמהלך השבוע אנו נקיים טורניר גם עבור שחקני האקס בוקס, והוא ישודר בערוץ הרשמי של אקס בוקס ישראל".

בשבוע הבא יתחרה ארז גבאי מקבוצת MD9 בבעלות של מואנס דאבור, נגד קבוצת ה-eSports של ברנד לנו - ושם צפוי גם משחק ראווה בין השניים.