הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כמה EA מרוויחה על האולטימייט טים בפיפ"א ומאדן NFL?

הסכומים המטורפים נחשפים, והאם התלונות הגוברות של שחקנים ברשת או של זלאטן, בייל וכדורגלנים נוספים ישפיעו על העתיד של החברה?

מתן בן ישי
מתן בן ישי  12.12.20 - 09:25

תגיות: פיפא 21

תחילת כתבה

מצב האולטימייט טים הוא מצב המשחק הפופולארי ביותר במשחקי פיפ"א ומאדן NFL, וזהו לא סוד שזהו גם מכונת הכסף הכי משמעותית של EA. כעת נראה שהחברה שוברת את השיאים של עצמה כאשר היא מפרסמת דו"ח בו כל ההכנסות של החברה, ואנו נחשפים למספרים המטורפים ש-EA מרוויחה.

בשנת 2020 החברה EA את השנה עם רווח של כ-1.49 מיליארד דולר, ואם  נתייחס לשנים קודמות, מדובר בקפיצה משמעותית של מעל ל-100 מיליון דולר משנת 2019, שבה הרווחים הסתכמו ב-1.37 מיליארד דולר. זאת למעשה השנה השלישית ברציפות בה EA הרוויחה יותר ממיליארד דולר רק ממצב האולטימייט טים, כאשר בשנת 2018 הרוויחה כ-1.18 מיליארד דולר.

ניתן לראות כי החל משנת 2018 האולטימייט הפך לריווחי אף יותר, מכיוון ושנה לפניי זאת ב-2017 - המשחק הכניס כ-775 מיליון דולר. בשנת 2016 הרווחים עמדו על 660 מיליון דולר, ובשנת 2015 כ-587 מיליון דולר.

חשוב לזכור כי לא מדובר ברווחים רק מהאולטימייט טים בפיפ"א, אלא גם ממאדן NFL שיוצא גם הוא באופן שנתי - ועדיין מדובר בסכומים מדהימים. אין סיבה לחשוב כי בסיכום השנה הנוכחית הסכומים הללו לא יכפילו את עצמם, ואם נתחשב בעובדה ש-EA תחזיר בעתיד את מותג NBA LIVE - היא תוכל להמשיך ולהקפיץ את ההכנסות.

בהתחשב בסכומים המטורפים הללו, EA גוררת בשנים האחרונות לא מעט ביקורת על ההתנהלות שלה. לא רק שחקנים וסטרימרים החלו להתעצבן על EA, אלא גם כוכבי כדורגל. האחרון ביניהם היה חלוץ מילאן - זלאטן איברהימוביץ', כאשר צייץ בטוויטר כי הוא מעולם לא נתן ל-EA אישור להשתמש בדמותו. אליו הצטרף גם גארת' בייל שטען כי "הגיע הזמן לחקור". לחצו כאן כדי לקרוא את הידיעה המקורית>

רבים תוהים האם הרעש של זלאטן ובייל ישפיע על עתיד המשחק ואולי יצרף אליהם שחקנים נוספים למחאה - אך נכון לעכשיו זהו לא המצב. עבר כמעט חודש מאז המקרה, ובפועל השחקנים צריכים להפנות את הטענות שלהם אל ארגון השחקנים העולמי - ולא אל חברת EA.

ארגון השחקנים העולמי הוא זה שאחראי על השגת הרשיונות לשימוש בדמותם של הכוכבים, והוא זה שהעביר ל-EA את הזכויות להשתמש באותם רשיונות. גם אם זלאטן ובייל יחליטו לבצע צעד ולתבוע את EA - בהתחשב בנתונים מצבה הכלכלי לא יפגע, והיא בהחלט תוכל להחזיק מעמד.

כפי שצוין, התלונות של כוכבי כדורגל פחות יעניינו את EA מכיוון והזכויות לשימוש בדמותם מגיע מהארגון העולמי לשחקנים. הדבר היחידי שיוכל להשפיע באמת על עתיד המשחקים של EA הוא רק הצרכנים: כל עוד אנשים ימשיכו לקנות את פיפ"א או מאדן NFL באופן שנתי ולשחק במצבי האולטימייט טים - העתיד בטוח.