רמז ל-GTA 6? רוקסטאר רושמת פטנט חדש

העולם הפתוח במשחק הבא של החברה ירגיש חי ואמיתי מתמיד

מתן בן ישי
מתן בן ישי  19.01.21 - 11:56

תגיות: gtaרוקסטאר

תחילת כתבה

חברת Take-Two, המפיצה של משחקי רוקסטאר הגישה בקשה לאישור רישום פטנט על שמה, שקיבל את הכותרת "מערכות ושיטות לניווט וירטואלי בסביבות גיימינג". המסמך הארוך פורסם בפורומים של רדיט במהלך השבוע, אך למעשה הוגש עוד בסוף חודש אוקטובר של שנה שעברה. לחצו כאן כדי לקרוא את המסמך המלא>>>

הפטנט החדש למעשה הופך את מערכת האינטילגנציה המלאכותית של כל ה-non-player characters (דמויות שלא ניתן לשחק איתן - NPC) במשחק ל"חכמות" יותר, כך שיתנהגו בצורה יותר טבעית ואנושית. במסמך נרשם כי "המערכות הקיימות מציעות משאבים מוגבלים" למפתחים שלמעשה מעוניינים לאכלס את משחק העולם הפתוח באלמנטים שונים "חיים" (דמויות או רכבים, לדוגמא).

במסמך מוסבר שכל אחד מאותם אלמנטים רץ על קוד ידוע מראש והוא מנצל את משאבי המערכת הזמינים לו, אך מכיוון שאותם משאבים מוגבלים - גם ההתנהגות של ה-NPC מוגבלת, וזה הופך אותה לכזו שחוזרת על עצמה מהר מאוד. לפי רוקסטאר, הפטנט החדש שהיא מציגה הופך את העולם הוירטואלי שלה לריאליסטי יותר תוך כדי שהוא איננו מוגבל יותר על ידי החומרה והמשאבים.

 

המערכת החדשה למעשה רומזת כי כל NPC יוכל לקבל "אישיות" משלו, מה שיגרום לו להתנהג בצורה שונה בסיטואציות שונות, והיא כוללת הבנה של כללי התנועה על הכביש: האצה והאטה, מהירות פניות, ושמירת מרחק. זה אומר שאפשר לצפות כבר מהמשחק הבא של רוקסטאר להרגיש כמו משחק "הדור הבא" ברמה שכולם מצפים לה.

בנוסף, נרשם כי המערכת החדשה זקוקה לשרת ענן על מנת לתקשר עם השחקנים. כך שנראה שהמשחק המדובר ידרוש חיבור קבוע לרשת, ולא יהיה ניתן לשחק אותו אופליין. אמנם אין במסמך התייחסות ישירה ל-GTA 6, אך סביר מאוד להניח כי זהו המשחק המדובר שיכיל את האלמנטים החדשים הללו.

רוקסטאר כהרגלה שומרת על שתיקה, והמשחק עוד לא הוכרז שנמצא בפיתוח או נחשף. החברה למעשה משאירה את השחקנים להסתמך על שמועות בלבד מתי ישוחרר המשחק הבא שלה, ובאופן רשמי - GTA 6 עוד לא באמת קיים.