מי הבוס: יוצרי GTA נגד הצ'יטרים ברשת

רוקסטאר גרמה להפלת אתר צ'יטים שגם יתרום את הכנסותיו לצדקה

מתן בן ישי  25.01.21 - 15:47

תגיות: gtaרוקסטאר

תחילת כתבה

אין ספק כי תופעת הצ'יטרים פוגעת בחווית המשחק ברשת, וכעת רוקסטאר שמה לכך סוף: המפתחת הותיקה, ביחד עם המפיצה שלה - חברת Take-Two, החליטו להעלות הילוך כנגד המלחמה בצ'יטרים במצב האונליין של GTA V, וכעת שתי הענקיות גרמו להורדה של האתר LunaCheats מהרשת - שסיפק תכנות צ'יטים.

האתר נאלץ לסגור את שעריו ואינו זמין יותר, ושחקנים שינסו להכנס אליו יתקלו בהודעה שמציינת: "לאחר דיונים עם חברת Take-Two Interactive החלטנו להפסיק לצמיתות את אחזקת האתר, ואת פיתוח והפצת שירותי צ'יטים. בנוסף, אנו נתרום את ההכנסות שלנו עבור ארגון צדקה ש-Take-Two תראה לנכון. אנו מתנצלים על הבעיות שנגרמו בקהילת GTA אונליין עקב השימוש בתכנות שלנו".

הצ'יטים המזוהים ביותר ב-GTA אונליין הם כאלו שמעניקים לשחקנים דמות בלתי פגיעה, או כאלו שמספקים אספקה שוטפת של כסף שלא נגמר - בזמן ששאר השחקנים בקהילה שאינם מרמים ם נאלצים לחרוש על המשחק או לשלם על מטבע דיגיטלי באמצעות כסף אמיתי.

עד היום רוקסטאר השביתה חשבונות משתמשים שדווחו כצ'יטרים - אך נראה שלחברה נמאס להשבית משתמש אחד, ולאחר מכן חמישה צ'יטרים נוספים צצים. רוקסטאר ו-Take-Two אמנם יודעות כי הדבר אינו יפתור לחלוטין את בעיית הצ'יטרים בקהילה שלה, אך אין ספק שהצעד נועד לטפל בשורש הבעיה.

חשוב לציין שלא נאמר האם החברה פנתה אל יוצרי הצ'יטים ופתחה במשא ומתן, או שהגישה מכתב תביעה בנושא. הקרב של החברות הגדולות נגד הצ'יטרים שפוגעים בחוויות המשחק של שאר הקהילות ממשיך, ורק בחודש האחרון גם חברות Riot ו-Bungie הגישו מכתבי תביעה כנגד יוצרי תכנות צ'יטרים - מה שגרם להפלתם של האתרים שלה ולהפסקת ההפצה של אותן תוכנות.