יותר מ-60,000 צ'יטרים הורחקו מקול אוף דיוטי

המלחמה ממשיכה: מספר החשבונות המושבתים שרימו במשחק עלה ל-300,000. אקטיוויז'ן מפרטת את הצעדים כיצד תטפל בתופעה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.02.21 - 13:21
תחילת כתבה

חברת אקטיוויז'ן מפרסמת הודעה בבלוג הרשמי של קול אוף דיוטי כי היא עידכנה את תכנת זיהוי הצ'יטרים שרצה בזמן הרצת המשחקים Modern Warfare, Black Ops ובעיקר Warzone עבור שחקני המחשב האישי. החברה הסירה 60,000 חשבונות משתמשים שזוהו ככאלו שמשתמשים בתכנות צ'יטים שונות על מנת לרמות במשחק. לפי החברה, מספר החשבונות המושבתים שהורחקו לצמיתות מהמשחק בגין רמאות עומד כעת על 300,000.

בהמשך הפוסט צוין כי באקטיוויז'ן מודעים לבעיה המתמשכת במשחק הבאטל רויאל, והחברה מתחייבת לטפל באותם משתמשים שמרמים במשחק והורסים את חוויית המשחק. הפוסט מציין מספר פעולות שנינקטו בחברה מאז השקת Warzone: בדיקות אבטחה שבועיות, אפשרויות דיווח משתמשים מתקדמות, הוספת צעדי זיהוי מתקדמים עבור פרופילים מזוייפים, סגירת אתרים המפיצים תכנות והקצאת צוות ייעודי שמטרתו להלחם בתופעה ולספק פתרונות.

אקטיוויז'ן התחייבה לנקוט מספר צעדים נוספים גם בעתיד על מנת למגר את התופעה, והיא תחמיר את היחס כלפי אותם שחקנים שמרמים. חברות רבות נלחמות לאחרונה בתופעה המכוערת, ורק בחודש האחרון חברות כמו רוקסטאר עם GTA אונליין, Riot עם Valorant ו-Bungie עם Destiny 2 נאבקו באתרים המספקים תכנות צ'יטים וגרמו לסגירתם.

 מדובר בתופעה שקשה מאוד להלחם בה, מכיוון ולצ'יטרים הרבה יותר קל לפתוח חשבונות נוספים במשחקים חינמיים (דוגמת Warzone), מכיוון ולאחר שהורחקו משרתי המשחק, דבר אינם מונע מהם לפתוח פרופיל משתמש נוסף ולהמשיך לרמות. זה מציב את החברות הגדולות בבעיה רצינית ומתמשכת שדורשת יחס וטיפול באופן מלא - ונראה שבאקטיוויז'ן הבינו את חומרת המצב.