חושבים על העתיד: ערב הסעודית משקיעה בגיימינג

הממלכה מעוניינת לצמצם את ייצוא הנפט, ונרכשו מניות בשווי 3.3 מיליארד דולר בענקיות התעשייה כמו EA, אקטיוויז'ן -בליזארד ו-Take-Two

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.02.21 - 14:34
תחילת כתבה

בדיוק כמו מועדוני הכדורגל הגדולים בעולם, גם חברות הגיימינג הגדולות עוברת לידיים של פטרונים מהמפרץ. אתר הכלכלה Bloomberg מדווח כי קרן העושר הריבונית של ערב הסעודית רכשה לאחרונה מניות בשווי שעומד על 3.3 מיליארד דולר בחברות גיימינג כמו אקטיוויז'ן-בליזארד, Take-Two ו-EA. יורש העצר והנסיך הסעודי, מוחמד בן סלמאן אאל סעוד, הוא זה שדחק לעסקה ולהשקעה, וקרן העושר המדינית רכשה מניות בשווי 14.9 מיליון דולר בחברת אקטיוויז'ן-בליזארד, 7.4 מיליון דולר בחברת EA, ו-3.9 מיליון דולר בחברת Take-Two.

כל שלושת החברות המדוברות חוו עלייה משמעותית בהכנסות וברווחים שלהם במהלך השנה האחרונה, כך שרכישת המניות הללו אמורות להחזיר את ההשקעה לקרן ההשקעות הציבורית של ערב הסעודית, ובכך לצמצם את ההסתמכות של המדינה על ייצוא נפט. מוחמד בן סלמאן דיבר על הרכישה, וציין כי הדור שלו הוא הדור הראשון שגדל בערב הסעודית על משחקי מחשב - כאשר המשחק האהוב עליו הוא קול אוף דיוטי של חברת אקטיוויז'ן.

זו לא הפעם הראשונה שהנסיך הסעודי מכוון את ההשקעות העתידיות של הממלכה לנושאים קצת יותר מודרניים: בשנת 2016 אותה קרן השקעות השקיעה 3.5 מיליארד דולר באפליקציית "אובר". בשנת 2017 היה נסיון לשיתוף פעולה עם חברת Riot והליגה האירופאית של League of Legends - אך פחות מ-24 שעות לאחר ההכרזה ב-Riot ביטלו את העסקה מכיוון וקהילת המשחק התנגדה לכך באופן נחרץ.