חברת NOM משיקה את ליגות ה-NSL בגיימינג

תאפשר לגיימרים הישראלים להתחרות באופן מקצועי בתחרויות נושאות פרסים בשווי אלפי שקלים במשחקים כמו פיפ"א, פורטנייט וקאונטר סטרייק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.02.21 - 15:49

תגיות: legionnom gamingלנובו

תחילת כתבה

חברת NOM מכריזה על השקת ליגות ה-NSL - הליגות המקצועניות הראשונות בישראל לגיימרים לכל הגילאים אשר יתחילו ב 7-8/03/21. הליגות תמסדנה את עולם הגיימינג במסגרת תחרותית, ותתאים לסטנדרט הבינלאומי הצומח ברחבי העולם. ענקית המחשוב לנובו (Lenovo) היא זו שתשמש כנותנת החסות הראשית לליגות ה-NSL באמצעות מותג הגיימינג של החברה - Legion, וזאת מתוך רצון לתמוך ולסייע בפיתוח קהילת הגיימרים בישראל.

הליגות יתחלקו לשלושה מהמשחקים המובילים בעולם בתחומם: משחק הכדורגל פיפ"א, משחק הבאטל רויאל הפופולרי פורטנייט, ומשחק הלחימה הקבוצתי הוותיק קאונטר סטרייק. בכל כותר, הליגה תתחלק לשני מקצים שונים: ליגת Pro שבה השחקנים הטובים בישראל יקבלו הזמנה ויתחרו ראש בראש, וליגה שתהיה פתוחה לקהל הרחב ללא עלות. העונה הסדירה תתפרס על פני 6 חודשים, כאשר בסיומה יגיעו השחקנים והקבוצות המובילות לאירוע הגמר שישודר בלייב לעשרות אלפי צופים. הליגות הינן זוכות פרסים בשווי כולל של מעל 100 אלף ש"ח.

מדובר בפעם הראשונה בה קמה ליגה מקצועית בתחום הגיימינג בישראל. יש לציין כי ישנם לא מעט שחקנים בולטים המתמודדים בתחרויות בינלאומיות מרכזיות ברחבי אירופה, דוגמת EA SPORTS כאשר לאחרונה אף זכה נסים עיסאת ממועדון ה- eSports של NOM במקום השני בטורניר FCC ובפרס של 32 אלף שקלים.

שחר מאיר, מייסד NOM אמר כי "כגוף המוביל את עולם הגיימינג בישראל, מטרתנו היא למסד את הענף ולהפוך אותו למקצועני כמו ענפי הכדורגל והכדורסל בארץ. ישנה קהילה גדולה בכל רחבי הארץ של שחקנים מכלל המגזרים. אני בטוח שעצם הקמת הליגה, לראשונה בישראל, תביא להצטרפותם של עוד שחקנים לתחום, ואלו ייצגו את ישראל בתחרויות הבינלאומיות השונות ברחבי העולם".

סיון פולק יהל, סמנ"כלית שיווק לנובו ישראל, אמרה: "אנחנו גאים לקחת חסות על הליגה של NOM ולסייע בקידום תחום הגיימינג התחרותי בישראל. מאז היווסדו של מותג Legion, מותג הגיימינג של לנובו, אנחנו פועלים בזירה הזאת במגוון תחומים ופעילויות, החל מהחומרה הטובה בסוגה, עבור בחסויות של טורנירים וליגות, וכלה במיזמים כמו האקדמיה לגיימינג שהקמנו בשנה שעברה. לאורך כל הפעילויות האלו, מותג Legion מעצים גיימרים ומעודד אותם להיות הכי טובים במשחק."

קבוצת Nom Gaming הוקמה בשנת 2009 ע"י שחר מאיר והתמקדה בעיקר במשחקי יריות כמו קול אוף דיוטי וקאונטר סטרייק. בשנת 2013 עם הגיוס של שחר לצבא הקבוצה נסגרה ונפתחה מחדש בשנת 2019 ע"י שחר ובצירופו של ליאור סלע כחברה בע"מ כאשר המטרה היא לקדם את ענף ה - eSport והגיימינג בישראל. מעבר לקבוצות המקצועיות לחברה יש מותגים נוספים כמו ליגת ה - NSL, הליגה המקצועית הראשונה מסוגה בישראל, ומתחם נום-ארנה בהרצליה שמהווה בית לגיימרים ישראלים. כיום לחברה יש 3 קבוצות מקצועיות בכותרי הגיימינג: פיפ"א, NBA 2K, ופורטנייט, ובכל אחת מהכותרים הקבוצה ממוקמת בטופ האירופאי.