הורחק לצמיתות מפיפ"א לאחר שהתבטא בגזענות

שחקן בן 18 תקף את איאן רייט באינסטגרם ושילם על כך מחיר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.03.21 - 15:43

תגיות: פיפא

תחילת כתבה

חברת EA הרחיקה לצמיתות את שחקן הפיפ"א פטריק אובריאן, בן ה-18 מאירלנד לאחר ששלח הודעות וביטויים גזעניים כלפי כדורגלן העבר איאן רייט. השחקן הצעיר שיחק ברשת במצב האולטימייט טים עם קלף האייקון של רייט במשחק, ולאחר שהפסיד, הוא עבר לרשת האינטסגרם ושלח כ-20 הודעות אל כוכב ארסנל לשעבר, שם איחל למותו והתבטא בצורה גזענית ופוגענית כלפיו.

האירוע התרחש במהלך מאי האחרון, ומאז אובריאן התנצל וזכה להמלט מגזר דין כואב לאחר התביעה של כדורגלן העבר. השופט ציין כי אובריאן הביע חרטה על מעשיו, ונאלץ לשלם כ-500 יורו לאגודה הנלחמת בגזענות באירלנד. השופט גם  קיבל את טענות עורכי דינו של השחקן הצעיר כאשר טענו כי "הדם עלה לו לראש" ומכיוון שמעולם לא הסתבך עם רשויות החוק, הוא איננו מהווה סכנה.

רייט התייחס להחלטת בית המשפט וצייץ על כך, שם הוא ציין כי הוא "מאוכזב", מהחלטת בית המשפט, ולא מדובר במהלך שנועד לנקום באובריאן, אלא רק ללמד אותו להתמודד עם ההשלכות של מעשיו.

בשלב הזה נכנסה חברת EA לתמונה, ולאחר שהחליטה להתערב היא מחקה את חשבונות של השחקן הצעיר לצמיתות. דייויד ג'קסון, סגן מנכ"ל מחלקת פיפ"א ב-EA מסר את התגובה הבאה:

"אנו מאוד מעריכים את השותפות והתמיכה עם איאן רייט, ואנו רוצים  שהוא יידע שגם אנחנו תומכים ונתמוך בו. המקרה שאירע בשנה שעברה בו איאן הותקף בצורה מילולית וגזענית לאחר שחקן שהפסיד בפיפ"א איננו מקובל בשום מצב, ואנחנו לא נקבל או נסבול זאת.

סולם האתיקה שלנו הוא מה שמדריך את פעולותינו, ונקטנו בצעדים שימנעו מהשחקן גישה למשחקי החברה. הגזענות חייבת להפסק, ואנו נמשיך לפעול על מנת לאפשר חווית משחק הוגנת ובטוחה לכלל הקהילות".

רייט הגיב על המקרה ועל הצעדים של EA בפודקאסט שלו: "חברת EA התנצלה בפניי, וזה היה מוזר. אמרתי להם שהם לא צריכים להתנצל בפניי, אבל הם אמרו שמכיוון וזה התרחש בפלטפורמה שלהם - האחריות מוטלת עליהם".

במהלך השנה האחרונה חברת EA לוקחת ברצינות רבה מקרים של בריונות וגזענות ברשת והחלה להלחם בתופעה במשחקיה. בנוסף, החברה הביעה תמיכה בתנועת Black Lives Matter, תרמה למעלה ממליון דולר עבור ארגונים הנלחמים בגזענות בתחומי ארה"ב.