המחדל באולטימייט טים: EA מגיבה

בחברה נקטו בצעדים כנגד המשתמשים אך האשם המרכזי טרם נתפס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.03.21 - 17:13

תגיות: EAפיפא 21

תחילת כתבה

בשבוע האחרון דווח כי חברת EA פתחה בחקירה כנגד אחד מעובדיה לאחר שפורסמו תמונות וסרטונים החושפים כי מכר קלפי אולטימייט טים בפיפ"א 21 ישירות לשחקנים בסכומים שהגיעו למאות ואף אלפי יורו. ההצהרה החדשה ששוחררה מטעם EA אמנם לא מציינת האם העובד המדובר נתפס, אך בחברה אישרו את החשדות, וציינו כי הקלפים אכן "נרכשו" על ידי השחקנים באופן שלא דרש מהם לשחק במשחק.

"זה אכן נראה כי נעשה שימוש לא הולם בחשבונות של EA  על ידי גורם שהגיע מתוך החברה וזיכה פריטים ישירות עבור חשבונות של משתמשים בודדים. התנהגות זו איננה מקובלת עלינו בשום מובן ואופן ואנו מגנים את הרכישה של הפריטים הללו תמורת כסף. זה נוגד את כל היושרה התחרותית ואת הסכמי המשתמשים של EA. אנו לא מאפשרים רכישה של פריטים מחוץ למשחק מסיבות שונות, כולל העובדה שיווצר מצב לא שיוויוני בקהילה".

נראה ש-EA פתחה בחקירה מקיפה, אך כנראה שהאשם עוד לא נמצא מכיוון ובהתכתבויות שנחשפו נראה כי אותו עובד שמכר את הפריטים "הרגיע" את הרוכש, וציין כי מדובר בתהליך בטוח שאינו יכלול השבתה של החשבון אך אינו יכול לפרט עליו מטעמי אבטחה. ב-EA הבטיחו כי ברגע שימצאו האשמים, חשבונותיהם יושבתו וצעדים ינקטו כנגד אותו עובד חברה.

נכון לעכשיו, EA השביתה זמנית את המערכת שמאפשרת לעובדי החברה להעניק פריטים לחשבונות משתמשים: מערכת זו משתמשת את החברה בעיקר לבדיקות ובקרת איכות על המשחק לשיחזור תוכן שנמחק מחשבונות של משתמשים וכמובן על מנת להעניק פריטים לסלבריטאים וכדורגלנים בחינם.

EA מתעקשת כי הנזק שנעשה איננו גדול, וכי הקלפים המדוברים מהווים רק 0.0006% מכלל קלפי האולטימייט בפיפ"א 21: "לא תהיה לכך השפעה על הסיכויים של השחקנים במערכת הכלכלית של המשחק או על התוכן שמוצע עבור השחקנים. הקלפים הללו אינם ניתנים להחלפה, ואינם מחזיקים בערך מטבע דיגיטלי (פיפ"א קוינס)".