רשמי: ה-eSports במשחקים האולימפיים

אירוע וירטואלי יתקיים במקביל במהלך טוקיו 2020. אילו משחקים יכללו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.21 - 15:44
תחילת כתבה

הנושא שבו ענף ה-eSports יצטרף  באופן רשמי למשחקים האולימפיים צץ לא פעם בשנים האחרונות, אך כעת זה רשמי: ארגון הוועד האולימפי הבינלאומי ישתף פעולה עם חמישה אירוני פדרציית ספורט בינלאומיים ומפיצות משחקים על מנת להקים את "סדרת המשחקים האוליפיים הוירטואליים", או בקצרה ה-  (Olympic Virtual Series) OVS.

ה-OVS תתקיים לפני שיחלו המשחקים האולימפיים של טוקיו 2020, ויחלו ב-13 למאי עד ל-23 ביוני. לפי הועד האולימפי, המטרה היא לפנות לקהלי יעד חדשים ברחבי כל העולם ולעודד אותו לצפות גם במשחקים האולימפיים הפיזיים.

המשחקים בהם ישחקו ב-OVS הם משחק הבייסבול eBaseball Powerful Pro Baseball 2020 של חברת קונאמי, משחק הרכיבה על אופניים Zwift,  משחק השיט Virtual Regatta, ומשחק המירוצים Gran Turismo. כל אחת מהמפיצות של המשחקים הללו תקיים אירועים מקדימים באופן מקוון ברשת ותכלול שחקנים מרחבי העולם, שם יקבעו השחקנים שישתתפו באירועים האולימפיים הוירטואליים.

תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי אמר: "סדרת המשחקים האולימפיים הוירטואליים היא אירוע חדש ודיגיטלי שנועד לעודד צמיחה ישירה בקהל היעד וצירוף אוהדי הספורט האלקטרוני. היא תעודד השתתפות ספורטיבית תוך כדי קידום ערכים אולימפיים עם דגש מיוחד המופנה לקהל הצעיר".

צוות הועד האולימפי ציין כי פרטים נוספים יחשפו בהמשך. בנוסף, צויין כי גם השנה אמנם לא נראה ענפים כמו כדורגל או טניס, אך כן נוהלו מגעים עם פיפ"א, פיב"א, וה-ITF שיכללו באירועים האולימפיים הוירטואלים במהלך השנים הבאות.

באולימפיאדת החורף של שנת 2018 שיתף הועד האולימפי פעולה עם חברת אינטל שלקחה חסות על האירוע וקיימה תחרות eSports שהתקיים מספר ימים לפניי תחילת המשחקים האולימפיים במשחק StarCraft II.

בספטמבר 2019 הוכרז כי אינטל תקיים השנה תחרוץ דומה עם המשחקים רוקט ליג וסטריט פייטר V, שם יתחרו השחקנים על קופת פרסים בשווי 500,000 דולר.