אולימפיאדת הקיץ של טוקיו תשודר בטוויץ'

חברת השידור האמריקאית NBC תשתף פעולה עם רשת הסטרימינג, ותפתח ערוץ ייעודי שיכלול ראיונות עם האתלטים ופעילויות אינטראקטיביות עם הצופים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.21 - 15:35

תגיות: טוקיו 2020

תחילת כתבה

חברת השידור האמריקאית NBC הכריזה כי תשתף פעולה עם פלטפורמת הסטרימינג טוויץ' על מנת להשיק עמוד ייעודי בו ישודרו משחקי הקיץ של אולימפיאדת טוקיו 2020, ביחד עם סדרת המשחקים הוירטואלים (Olympic Virtual Series) שהוכרזה בחודש שעבר.

הערוץ החדש שיפתח יכיל גם תוכן בלעדי שיכלול ראיונות בלעדיים עם האתלטים ושחקני ה-eSports השונים, ותחרויות ופעילויות אינטרקאטיביות עם הצופים באמצעות הצ'אט ישירות מהמתחם בטוקיו. הערוץ יכלול גם שיתופי פעולה עם סטרימרים פופולאריים מעולם הגיימינג שיצפו ויגיבו על המשחקים האולימפיים - הכל על מנת להתחבר לקהלים חדשים.

גארי זנקל, מנכ"ל רשת NBC Sports מסר: "אנו מתרגשים לקראת שיתוף הפעולה עם טוויץ' ועל הדרכים החדשניות שבאמצעותן נוכל לספר את סיפורם של האתלטים בטוקיו. המשחקים האולימפיים מותאמים בצורה מושלמת לצופי טוויץ', מכיוון והם מספרים סיפורים אישיים מלאי תשוקה לתחרות ולענף".

מייקל אראגון, מנהל התוכן הראשי של טוויץ' הגיב: "הדרך שבה אנשים צורכים תוכן ספורטיבי משתנה. הקהל לא מעוניין רק לצפות, הוא מעוניין להרגיש חלק מהאקשן ולהיות קרובים לאתלטים כמה שרק ניתן."

"אנו היינו הראשונים לחזות בעליית צריכת הספורט בקהילת טוויץ', והאולימפיאדה מהווה הזדמנות לבסיס המעריצים שלה מרחבי העכולם לאמץ את העולם החדש הזה שמציג ספורט חי ואינטראקטיבי".

במהלך החודש האחרון ארגון הועד האולימפי הכריז לראשונה כי ענף ה-eSports יקבל אירוע רשמי משלו בשם "סדרת המשחקים האולימפיים הוירטואלים",  בצמוד לאוליפיאדה עצמה, שיכלול את המשחקים eBaseball Powerful Pro Baseball 2020 של חברת קונאמי, משחק הרכיבה על אופניים Zwift,  משחק השיט Virtual Regatta, ומשחק המירוצים Gran Turismo.

באולימפיאדת החורף של שנת 2018 שיתף הועד האולימפי פעולה עם חברת אינטל שלקחה חסות על האירוע וקיימה תחרות eSports שהתקיים מספר ימים לפניי תחילת המשחקים האולימפיים במשחק StarCraft II.

בספטמבר 2019 הוכרז כי אינטל תקיים השנה תחרוץ דומה עם המשחקים רוקט ליג וסטריט פייטר V, שם יתחרו השחקנים על קופת פרסים בשווי 500,000 דולר.