נתפסה חוות בוטים עם אלפי יחידות PS4 באוקראינה

הפשיטה בוצעה אחרי חשד של מחסן קריפטו לא חוקי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.07.21 - 12:39
תחילת כתבה

שירות הביטחון של אוקראינה הכריז כי פשט על חברת כריית קריפטו עם יותר מ-5000 מכשירים הכוללים כ-3800 יחידות פלייסטיישן 4 שלפי החשד יועדו "לכרות" חבילות קלפי אולטימייט טים של משחק הכדורגל פיפ"א.

על פי חקירה של עיתון העסקים האוקראיני, דלו, הטענות כי חווה זו נועדה לכריית מטבע קריפטו נחשפו כשקריות בעזרת תצלומים מהמחסן עצמו שבהם אפשר לראות כמות עצומה של מכשירי PS4 שיועדו לחוות בוטים.

המטרה של חווה זו הייתה לקחת את החשבונות הפיפ"א שעל המכשירים ולתת להם לרוץ ולהשיג כמה שיותר את מטבעות המשחק תחת האולטימייט טים ואחר מכן למכור את חשבונות הללו בשוק השחור במחיר גבוה.
בדלו עוד הוסיפו בדיווחם כי שירותי הביטחון סירבו להגיב לחשיפה זו עקב חיסיון שהוטל על החקירה.

קלפי האולטימייט של פיפ"א היו הדגש בחווה זו ולא מפתיע עקב הפופולריות הגוברת וכמו כן ההכנסות העצומות של EA שעברו שנה שעברה את ה-1.6 מיליארד דולר. במצב זה לשחקן יש את האפשרות לבזבז כסף אמיתי על תיבות הפתעה (Loot Boxes) בתקווה לקבל קלפים בעלי שווי גבוה.

אלא שאחוזי הזכייה בקלפים בעלי ערך נמוכים להחריד. אפשרות נוספת היא לשחק את המשחק לזמן מה ואחר זאת להשתמש במטבע המשחק הפנימי כדי לנסות את מזלם במכירות פומביות. כמובן שהאפשרות השלישית היא לקנות מטבעות בשוק השחור, לא בהכרח במחיר גבוה, כדי להבין את טווח המחירים,

קניית מטבעות באזור ה-20$ תיתן לשחקן כ-400,000 מטבעות במשחק, קלף של מסי לדוגמה יעלה בין מיליון ל-2 מיליון מטבעות. נציין כי EA מזהירה כי שחקנים אשר ימכרו או יקנו מטבעות בשוק השחור יסתכנו מחסימה תמידית למשחקיה.

במהלך הפשיטה של כוחות הביטחון על המחסן נמצאו עוד כ-500 כרטיסי מסך, 50 מעבדים ועוד מספר מכשירים ומסמכים הקשורים לכל הפרויקט הלא חוקי.
עוד נמסר מחברת החדשות דלו כי אחת החשדות הראשונות שעלו היו כנגד השימוש העצום בחשמל כדי להפעיל את חווה זו. מסתבר כי הפושעים השתמשו במונה חשמל שקרי שבלבל את הרשויות בכך שחסם מהם את האפשרות לראות את המספר מונה האמיתי.
לפי רשויות החוק באוקראינה, חוות הבוטים השתמשה בכמות חשמל השווה ל-256,648$ שכמובן לא שולם.