הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: הוכרז תאריך ההשקה ל-eFootball

תוכן רב ומעניין יגיע בעדכון לאחר ההשקה של המחליפה לסדרת פרו אבולושן

ניר אימבר
ניר אימבר  03.09.21 - 14:55
קונאמי חשפה היום (שישי) את תאריך השחרור של הכותר החינמי הבא שלהם, eFootball 2022. החברה הודיעה כי המחליפה לסדרת Pro Evolution Soccer תצא ב-30 בספטמבר הקרוב, אם כי יש לציין כי המשחק יהיה מוגבל בתחילת הדרך מבחינת בתכנים ובמצבי המשחק לפחות עד סוף השנה.

חלק מהמעריצים עשויים להתאכזב משחרור הכותר בצורה זו, אם כי קונאמי כבר הבהירו בעבר כי מדובר "בעצם בהדגמה" או משחק דמו. המצב הלא מקוון של eFootball, למשל, יכלול רק תשע קבוצות ושישה אצטדיונים כאשר המשחק יושק.

בעוד שקבוצות אלה כוללות מועדונים כמו ברצלונה, יובנטוס וארסנל, רבים עשויים להתאכזב מכך שלא ניתן לשחק בקבוצות כמו פ.ס.ז ', מנצ'סטר סיטי וריאל מדריד במיוחד אחרי חלון העברות של השנה. כמובן שקונאמי מבטיחים שעד סוף השנה לפחות עדכון תוכן אחד ישוחרר.

בנוסף, שחקנים יכולים לבחור לשחק נגד המחשב או נגד חבר על אותו מכשיר, או לשחק ברשת עם יכולות של תאימות בין דורות הקונסולות. נציין כי בינתיים קונסולות הסוני ומיקרוסופט יוכלו לשחק רק בין עצמם עקב אי תאימות בקרוס פלטפורם.

תשע הקבוצות אשר יהיו זמינות בהשקה הן:

אירופה: ארסנל, ברצלונה, באיירן מינכן, יובנטוס, מנצ'סטר יונייטד,
דרום אמריקה: פלמנגו, קורינתיאנס, ריבר פלייט וסאו פאולו

האצטדיונים אשר יהיו זמינים בהשקה הם:

קאמפ נואו, אולד טראפורד, אליאנז ארינה,אליאנז סטאדיום ואצטדיון האמירויות.
וכמובן את ברירת המחדל, אצטדיון eFootball.

נראה כי העדכון הגדול הראשון לאחר ההשקה שהמשחק אמור להוסיף מגוון תוכן גדול בהרבה לכותר עם תוספות כגון מצב Creative Teams, שבדומה לשם ייתן לשחקנים אפשרות לערוך שינויים בקבוצות, ליצור חדשות או סתם לשחק עם התאמות אישיות. בנוסף, החברה היפנית הסבירה כי במצב ה-Creative Teams השחקן יכול "להחתים כדורגלנים ומאמנים התואמים את המערכות והטקטיקות האהובות עליו, ולאחר מכן לאמן ולחזק אותם לשחק נגד שחקנים מכל רחבי העולם".

עוד נמסר כי לשחקנים תהיה אפשרות למקד את החתמות שחקנים שהם הכי זקוקים, ובכך להפוך את בניית הסגל לנגישה יותר. מצב ה-Creative Teams ישוחרר ביחד עם מצב ה-Creative League, בו שחקנים יכולים להתחרות זה בזה עם קבוצתם.לאחר ההשקה יגיעו מצבי משחק נוספים, הכוללים לובי של 1 נגד 1, משחקים רשת מהירים (Quickgame), ועוד מספר מצבים בסיסים כמו אימונים, אתגרים, ולבסוף גם תאימות קרוס פלטפורם בין הקונסולות וגם המחשב האישי.

לדברי קונאמי, עדכון הסתיו יוסיף גם את מודל המונטיזציה של המשחק, שיישאר חינם להורדה אך מספר תכנים יהיו חסומים תחת חומת תשלום. תגובת החברה לשאלות סביב המודל נענו כך: "מודל זה יהיה שוויוני ככל שאפשר כדי להבטיח שכל השחקנים יוכלו להגיע לאותו פוטנציאל, ללא קשר לאופן שבו הם רוכשים פריטים במשחק". למשחק יהיו שלושה מטבעות שונים, eFootball Coins - הפרמיום,  eFootball Points - המרווחים על ידי משחק, ו-GP שגם כן שחקנים ישיגו לאורך הדרך במשחקיהם.


לבסוף, המנהל הראשי של משחקי eFootball, סיטרו קימורה יצא עם הודעה והסביר בקצרה את הכיוון החדשה שקונאמי לוקחת את הכותר: "eFootball 2022 הוא הכותר הרשמי של עונת התוכן הראשונה

"עדכונים המביאים פונקציונליות חדשה, כגון זיווג קרוס פלטפורם ותמיכה בבקר למובייל, יתרחשו בחודשים הקרובים ותמיד יהיו בחינם. עדכוני תוכן ומצב משחק עתידיים יוצעו לשחקנים כאפשרויות חינמיות או פרמיום. אנו מצפים לכניסת השחקנים למגרש ולקבלת המשוב שלהם".