הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פיפ"א ז"ל: EA תשנה את שם המותג?

החברה חתמה על EA Sports FC כסמל מסחרי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.10.21 - 13:39

רק ביום חמישי, EA Sports הכריזו כי הם חושבים על לשנות את שם מותגי פיפ"א והם בחנו את הסכם זכויות השמות שלה עם הגוף המנהל.  בהכרזה עצמה מ-EA נמסר: "כשאנחנו מסתכלים קדימה, אנו בוחנים גם את הרעיון לשנות את שמו של משחקי הכדורגל העולמיים של EA Sports. המשמעות היא שאנחנו בוחנים את הסכם זכויות השמות שלנו עם פיפ"א, הנפרד מכל השותפויות והרישיונות הרשמיים האחרים שלנו בעולם הכדורגל".

האם השם של פיפ"א הבא יהיה FC23?

מותג פיפ"א תמיד היה מיוחד ונבדל משאר הזיכיונות תחת EA, אך העלייה המטאורית של הכותר לאורך השנים גרמה לכך שאפילו השותפות הארוכה בין EA להתאחדות הכדורגל, FIFA האמתית, נמצאת בסכנה ממשית.

בינתיים זה נראה שההחלטה של EA לא אמורה לפגוע בהסכמים עם קבוצות הכדורגל ושחקניהם ושאר החסויות. העניין של EA פה הוא ספציפית שם המותג והארגון שעומד מאחורי, כלומר אם EA הייתה מנתקת את יחסיה עם פיפ"א מחר, היא עדיין תחזיק ברישיונות הליגות, השחקנים, האצטדיונים ועוד שותפים אחרים.

יהיה מסקרן מאוד לראות את תגובת פיפ"א למהלך זה, במיוחד שאין ספק שהארגון ימצא את עצמו בבעיה יותר גדולה מ-EA, אם וכאשר תחליט חברת הגיימינג להחליף את השם. אפשר לטעון ש-EA עשתה לא פחות למותג FIFA משאר פיפ"א עצמה, במיוחד שלרוב האנשים בעולם, "פיפ"א" בדרך כלל פירושו המשחק ולא שם רחב לכדורגל.

ככל הנראה, אלא אם EA תשיג הסכם מפתיע, פיפ"א 22 יהיה המשחק האחרון עם אותו שם. לארגון הכדורגל אין יותר מדי להציע לחברת הגיימינג במצב זה ול-EA יש רק מה להרוויח.