הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כל מה שצריך לדעת על פורמט FUT Champions החדש

שינוי נרחב בליגה ובדירוגים ועם פרסים חדשים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.21 - 13:34

מצב המשחק FUT Champions של EA תמיד היה באופן מסורתי המצב הפופולרי והתחרותי ביותר במשחק שגרר אחריו מיליוני מעריצים מרחבי העולם לאורך השנים. אבל השנה ב-FIFA 22 זה כבר לא המקרה, FUT Champs עבר שיפוץ מסיבי. EA רצתה להפוך אותו לנגיש יותר ולצמצם את הזמן שהמשחק דורש מהשחקן כדי שישתתף בטורניר, והתקבל  עם תוצאות מעורבות.

במקום להמשיך להשתמש בשיטה הישנה המבוססת על ניצחון משחקי אחד על אחד, השנה היא פועל סביב מערכת מבוססת נקודות, מה שאומר ששחקנים יכולים להתקדם גם אם הם מפסידים. בנוסף EA החליטו השנה גם לשנות את מבנה התחרות והוסיפו שני שלבים של פלייאוף ושלבי גמר עם סבב אלופים שבועיים.

איך FUT Champions עובד ב-FIFA 22?

כאמור, מערכת ה-FUT Champions עברה שיפוץ מחדש השנה עם חיבור ליגת הסופ"ש ו-Rivals, שזאת הליגה לפי Divisions, שאנחנו משחקים מול אחרים במהלך השבוע. בפיפא 22 יש התקדמות שונה בתוך ה-Divisions, אנחנו צריכים לנצח כמה פעמים רצוף כדי שנוכל לעלות ל-Division הבא.

כדי להגיע לשלבי הגמר השחקן יצטרף השנה לצבור מספיק נקודות בשלבי המוקדמות של התחרות ואם השחקן הצליח להרוויח מספיק, הוא יקבל כניסה אוטומטית לשלב הפלייאוף ואולי ריצה עד הגמר. בשלבי הפלייאוף השחקן יצטרך לנצח לפחות חמישה מתוך תשעה המשחקים כדי לקבל "אסימון גמר" או Final Token שנותן גישה לגרסה החדשה של ליגת הסופ"ש,  שנקראת היום  FUT Champions Finals.

בשלבי הגמר של FUT השחקן יוכל לשחק עד כ-20 משחקים בין ימי שישי ועד יום שני אחריו. הזכיות מבוססות על ניצחונות, אבל מובטחים לשחקן שני מכרטיסי השחקן האדומים המפורסמים של FUT Champions גם אם יפסיד את כל 20 המשחקים. בעיקרון, השחקן צריך חמישה ניצחונות כדי לנצח את הפלייאוף, והפרסים בגמר עולים עם כל ארבע ניצחונות נוספים, ומגיעים לכל היותר ב-16. על כל ארבעה משחקים שהשחקן ינצח, הוא יקבל חבילות טובות יותר, עם חבילות TOTW פרמיום שזמינות כבר תוך שמונה ניצחונות בלבד. (רק אם השחקן ישחק את כל ה-20 משחקים)

הבעיות והפרסים השנה ב-FUT Champions

כרגיל כמו בכל שינוי גדול יש חלקים שהשתפרו אבל תמיד יש גם בעיות חדשות שצצות  הצלחה בתחרות זורקת על השחקן כמות ענקית של תגמולים אך לצערנו לא כולם יכולים לנצח והמצד השני חווית ה-FUT יכולה להיות זוועה למישהו שלא נכנס אל המצב המשחק הזה עם הראש הנכון.

נתחיל בכך שלשחקן יש רק שבע אפשרוית להיכנס לשלבי הפלייאוף בכל עונה במשחק. המשמעות היא שאם השחקן לא מצליח להשיג חמש נצחונות במספר הזדמנויות, הוא יננעל מתחרויות ה-FUT Champs בהמשך העונה וכמובן בלי ליגת סופ"ש.

הבעיה השנייה היא מערכת מציאת המשחק או Matchmaking. שחקן אשר ינצח משחק יקבל במשחק הבא יריב שגם כן ניצח את יריבו הקודם.  אם השחקן הפסיד מספר משחקים, הוא יקבל יריב אם אותה כמות הפסדים. עד פה הכל בסדר אך אין השוואת רמות השחקנים ביניהם. שחקן פיפ"א מקצועי יכול לקבל שחקן מתחיל בהנחה שהם באותה Divison וכמובן אם לשניהם יש את אותו מספר הנקודות, מכאן אפשר להניח שיהיו בעיות גדולות של איזון והתאמה בין השחקנים, ובהתחשב בעובדה שכמות המשחקים השנה נמוכה מהשנה שעברה,  אין ספק שהבדלים אלו יהיו יותר שכיחים.

 

כתוצאה מהשינויים הגדולים שעשתה EA השנה ב-FUT, רמות הדירוג השנה נראים כך:
Rank 1 – 68 pts
Rank 2 – 56 pts
Rank 3 – 44 pts
Rank 4 – 32 pts
Rank 5 – 20 pts
Rank 6 – 8 pts

כדי להגיע לדרג הראשון, שחקן יצטרך להשיג לפחות 68 נקודות מתוך ה-80 האפשרויות שיהיו לו ב-20 המשחקים בתחרות. כל ניצחון שווה ארבע נקודות וכל הפסד יהיה שווה נקודה.
הפרסים על בסיס דירוג השחקנים יהיה השנה כך:

Rank 1: בחירת 3 שחקני FUT מתוך 5, חבילת אולטימייט, 2 חבילות פרימום TOTW ו-105,000 מטבעות
Rank 2: בחירת 3 שחקני FUT מתוך 5, חבילת מגה, חבילת ג'אמבו נדירה, חבילה פרמיום TOTW ן-60,000 מטבעות
Rank 3: בחירת 2 שחקני FUT מתוך 4, חבילת ג'אמבו נדירה, חבילת פרמיום TOTW ו-35,000 מטבעות
Rank 4: בחירת 2 שחקני FUT מתוך 4, שתי חבילות פריים גולד, חבילת מגה ו-15,000 מטבעות
Rank 5: בחירת 2 שחקני FUT מתוך 3, חבילת פרמיום גולד, חבילת פריים גולד, חבילת ג'אמבו נדירה ו-10,000 מטבעות
Rank 6: בחירת  שחקן FUT מתוך 3, שתי חבילות ג'אמבו נדירות, חבילת פריים גולד ו-5000 מטבעות