הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוטבול מנג'ר 2022: נשבו בקסמי הדאטה

כותר סימלוציית הכדורגל של השנה מביא אותנו כמה שיותר קרוב למציאות

מתן שקרוב  09.12.21 - 14:38

חווית המשחק הנפלאה מפוטבול מנג'ר ממשיכה להיות כזו בכל שנה למכורים שבנינו עם יציאתו השנתית של הכותר מבית סגה, הפעם לשנת 2022. אבל נדמה שהשנה אפילו המכורים ביותר יודו שהם לא ראו משחק כזה כבר שנים. לפני שנסקור את המשחק עוד קצת, הנה הסבר קטן לכל מי שחוזה בפלא פעם ראשונה.

פוטבול מנג'ר הוא משחק ניהול סימולציית כדורגל מקיף במיוחד. בין אם אתם רוצים לאמן את ברצלונה במקום צ'אבי, או לנסות ולהצעיד את הקבוצה האהודה שלכם בארץ. זה בדיוק המשחק בשבילכם אם אתם חושבים אי פעם להתמחות בסקאוטינג או בכל דבר אחר שקשור לכדורגל, פוטבול מנג'ר זו אחלה דרך להתחיל.

כמות המידע האדיר שמנותח בכל תזוזה של השחקנים במגרש, הקושי של המשחק והעובדה שהטקטיקות כבר לא מספיקות לבד לכל העונה, הפכו את המשחק הזה לקשה יותר ומהנה הרבה יותר. תשאלו את הקיר שלי שכבר קיבל כמה אגרופים בימים האחרונים.

בואו ניקח לדוגמא את התוספת החדשה והמבורכת למשחק השנה, מסך ה-DATAHUB. המסך הזה שמיד יופיע כאן הוא מסך ראשוני של הניתוח של המשחקים של הקבוצה , אבל שימו לב אפילו כמה הוא מעמיק. הוא מראה את הממוצעים שלך יחסית בנוגע לליגה, ומראה המון לגבי המיקום בליגה בסופו של דבר.

כשנכנסים לעומק אפילו יותר ולניתוח פר משחק, אפשר אפילו למצוא עמדות מוצא של הקבוצה, לראות בדיוק איפה כשלת אם הפסדת ומה להמשיך אם ניצחת. ישנו גם גרף המומנטום החדש, שמופיע תוך כדי משחק. גרף שיעזור להבין תוך כדי המשחק מי נטלה את השליטה באיזה דקות של המשחק ויעזור לנו לנתח את דק' המשחק מבחינת הכושר, היכולת הטקטית ומה עזר לנו מבחינת ההגנה וחטיפות הכדור, לדוגמא.
 
דבר נוסף שנעשה בו שינוי במשחק והוא בהחלט מעניין, מעבר למשחקיות והנגיעות הקלות במנוע התלת מימד(ועדיין יש שם דברים שצריך לשפר). אני מדבר כמובן על חווית היום האחרון של ההעברות שהפכה להיות הרבה יותר מעניינת, מיוחדת וקרובה למציאות. לא רק שסוכנים מפציצים אותך בשחקנים שלהם, הכל גם יותר מסודר ומאורגן.

עוד תקלה שתוקנה סוף סוף במשחק זה מחירים נורמליים יותר כשלכל שחקן יש טווח מחירים ידוע מראש שבו הוא אמור להימכר, אז אין יותר סיכוי שאלירן עטר יימכר ב30 מיליון יורו רק כי זה מה שאתה החלטת. לדוגמא, בוא ניקח שחקן כמו נטע לביא, לצורך העניין. אם פעם הייתה אפשרות לבקש עליו גם 30 מיליון יורו. היום טווח המחירים שלו הוא פשוט יותר ויותר הגיוני לשחקן בליגה הישראלית
 
ואיך אפשר בלי לדבר על התפקיד הטקטי החדש: WCB, הלא הוא - Wide Center Back.  בעצם הבלם בצד באחד משלושת הבלמים שמסוגל לעשות עקיפות ,לעלות להתקפה ולבצע תפקידי התקפה מגוונים בהנעת הכדור. זהו תפקיד שנכנס לאט לאט לעולם הכדורגל בשנים האחרונות, ועכשיו במנג'ר הוא מבוצע באופן מאוד מעניין, די עוזר למשחקים שתקועים טקטית כשהוא מרווח את המשחק
 

כרגיל, כמו בכל שנה, יש עדיין דיבורים על כך שהמשחק קל מדי או פשוט מדי- אבל אני יכול להגיד שבכל משחק ומשחק עדיין צריך לירוק דם כדי לנצח. לבסוף, המשחק עשה צעד קדימה בכיוון מתן המידע, נתונים וחווית האימון בעולם וגם החוויה הטקטית. לעומת זאת, צעד אחד קטן אחורה מבחינת המשחקיות, אבל הוא עדיין מאוד ממכר ועלול להרוס לכם את החיים החברתיים, שלא תגידו שלא הזהרתי. ברשותכם, הגיע הזמן שלי לחזור לנסות להעלות את ריאל ויאדוליד ליגה. קדימה שון וייסמן!