הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מי נבחר הכי הרבה? סיכום השנה של פיפ"א 22

השחקן המוביל, הקבוצה המבוקשת והדו קרב הפופולרי. המספרים

ניר אימבר
ניר אימבר  28.12.21 - 15:25

ל-EA וכותר FIFA 22 הייתה שנה לא רעה בכלל. FIFA היא היום אחת הסדרות הפופולריות ביותר בעולם משחקי הווידאו. בשבוע הראשון של השקתו, המשחק של שנת 2022 שבר את שיאי המכירות של הקודמים בסדרה ובנוסף זכה לביקורות טובות ביחס לקודמיו.

המשחק הצליח למשוך כמות לא קטנה של שחקני המחשב האישי בנוסף לכמות המאסיבית שהוא מקבל כל שנה משחקני הקונסולות. לדוגמא, רק על פלטפורמת Steam הכותר שומר על כמות יפה של כמעט 70 אלף שחקנים בכל זמן נתון וזה לא כולל קונוסולות ופלטפורמות אחרות. (רק סטים מציע נתונים על משחקים שנמצאים בחנות בזמן אמת).

עכשיו ששנת 2021 מגיעה לסיומה, EA פרסמה באתר הרשמי של החברה את מאמר בשם Year In gaming,עם סטטיסטיקת סוף השנה של  המשחקים הפופולרים ביותר של החברה וביניהם כמובן פיפ"א. הנתונים מבוססים על חמישה מדדים מרכזיים: השחקן שהבקיע הכי הרבה שערים, הקבוצה הפופולרית ביותר, הדו הקרב המשוחק ביותר וכמות השערים והמשחקים ששיחקו.

במדד הראשון, זה אולי לא מפתיע לראות את קיליאן אמפבה מוביל את הדרך. הסופרסטאר של פריז סן ז'רמן הוא אחד השחקנים המשוחקים במשחק, בשל הקצב, התנועה ויכולות הסיום שלו. כמובן שלשחקן יש גם כמה סטטיסטיקות מגוחכות במשחק, אבל לא כזה רחוק מהמציאות מכיוון שגם השחקן האמיתי די טוב בלשון המעטה. עם זאת השנה מראה שהחלוץ של PSG ונבחרת צרפת הוא השחקן המוביל לפי רוב השערים שהובקעו.
 
זה עוד עוזר שפריס סן ז'רמן היא הקבוצה המובילה לפי רוב המשחקים ששיחקו. לקבוצה יש מערך מדהים של כישרון התקפי. אף קבוצה אחרת בפיפ"א לא מסוגלת להשתוות לכוח התקיפה של אמבפה, ליונל מסי וניימאר מבחינת נתוני שחקנים. בנוסף לכך  יש להם גם עמוד שדרה חזק במיוחד בצד גם כן. מרקו וראטי וג'ורג'יניו ווינאלדום נותנים עבודה טובה במרכז השדה. סרחיו ראמוס הוא אחד המגנים הטובים ביותר במשחק, בעוד שאכרף חכימי מציע הרבה קצב לאורך האגף הימני. כמובן שכל זה לפי נתוני השחקנים במגרש.

הדו קרב המשוחק ביותר הוא פריס סן ז'רמן נגד ליברפול שלצערנו לא נחשף מה המספר אך כמובן שזה לא מפתיע. לשני המועדונים יש את ההתקפות החזקות ביותר בין הקבוצות הגדולות בעולם. סאלח, מאנה ופירמינו נגד מסי, אמבפה ונייאמר? דו קרב חלומי.

מבחינת מצב האולטימייט טים, ג'יג'י דונארומה הוא השחקן המשוחק ביותר עם מעל ל-18 מיליון משחקים בזמן כתיבת מאמר זה. אנגולו קאנטה נמצא במקום השני "רק" עם 15.7 מיליון משחקים. את המקום השלישי תופס אשרף חכימי, שוב עוד שחקן מפסז' ששוחק 15.3 מיליון פעמים

החברה עוד חשפה כי קהילת השחקנים העולמית של פיפ"א גדלה עוד יותר השנה. מתוך מיליוני האנשים החדשים שהצטרפו לקהילת השחקנים השנה, הרוב היו מאירופה (30%), ואחריהם ארצות הברית (25%), אסיה פסיפיק (22.5%) ודרום אמריקה ולטינית (15.7%) לבסוף, אנחנו מגיעים לשערים שהובקעו ולמשחקים ששיחקו. לפי הנתונים של EA ופיפ"א, גיימרים שיחקו 9.7 מיליארד משחקים , בעוד 22.3 מיליארד שערים הובקעו.