הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

EA מגיבה על פריצת החשבונות והשחקנים לא מרוצים

החברה עדכנה כי היא חוקרת את הנושא, אך סגנון ההודעה מאכזב את הקהילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.01.22 - 13:57

מאז שבוע שעבר EA מצאה את עצמה במכת פריצות שערורייתית כאשר סטרימרים בעלי פרופיל גבוה ראיו את החשבונות שלהם נשלטים על ידי האקרים ובמקרים מסוימים אפילו בעזרת שירות הלקוחות של פיפ"א 22. בדיווח שיצא לראשונה באתר החדשות הבריטי The Mirror לפני שהגיע לרוב פרסומי המשחקים הגדולים. חשבונות שנפרצו כללו סטרימרים כמו: NickRTFM, Trymacs, TisiSchubecH, FUT FG, FUT Donkey, JoaoSeleiro, ועוד מספר גדול של שחקנים אחרים. כל אחד מהם איבד שליטה על החשבונות שלו ועל מועדוני האולטימייט טים שלו בפיפ"א 22.

האמנם, לקרוא כל הבלאגן הזה "מכת פריצות" זה קצת מוגזם. ככל הנראה, ההאקרים לא שברו סיסמאות או סגרו גישה לשרתים של EA בדרכים לא דרכים. במקום זאת, הם פשוט שלחו ספאם לשירותי צ'אט חי של EA Help בבקשה לשנות מחדש את המיילים המשויכים לחשבונות ה-EA של היוצר.  זה בסופו של דבר עבד, נעל את הסטרימים בחוץ ואפשר להאקרים שלטון חופשי. לאחר שקיבלו גישה, ההאקרים הוציאו את כל המטבעות שלהם והחליפו את כל השחקנים שלהם.

בעקבות הדיווח של אתר המירור וסיקור תקשורתי נרחב ממקורות וגם פה בערוץ הספורט, EA פרסמה הודעה ביום שישי בבוקר המאשרת שהחברה חוקרת, אך קהילת פיפ"א נותרה בסופו של דבר מאוכזבת מהתגובה. דובר EA הגיב מאז לתקרית. "נודע לנו על ניסיונות השתלטות אחרונים על חשבונות שונים ונושא זה נמצא כעת בחקירה", אמר הדובר ל"מירור". "מידע נוסף על אופן אבטחת החשבון שלכם, כולל כיצד להפעיל אימות דו-גורמי, ניתן למצוא באתר החברה."

לא קשה להבין מדוע קהילת פיפ"א מאוכזבת מהתגובה הזו. דבר ראשון כי זה נושא חמור מאוד, וכי התגובה של EA לא הייתה מספיק טובה. אירועי השבועות והחודשים האחרונים הותירו הרבה שחקנים, שהוציאו סכום כסף משמעותי הן על קניית המשחק, וכנראה גם על רכישות בתוך המשחק, כשהמידע האישי והחשבונות האישיים שלהם חשופים כעת להאקרים.

האקרים האלה כנראה משתמשים בטבלת ה-Leaderboards של המשחק כדי לזהות שחקנים מובילים, ואז משתמשים במערכת התמיכה של EA כדי לטעון שזה החשבון שלהם ושהם ננעלו בחוץ.  השחקן FUT Donkey, אחד הגדולים והפופולרים בעולם שיתף בחשבון הטוויטר שלו את כל תהליך ההתכתבויות שלו עם EA. במקרה של FUT Donkey, נראה גם שהתוקפים השתמשו בכתובת המייל שלו כדי להירשם לחשבונות באתרים שונים. כמו IMDB, Quora, ועוד.

למרות שהשחקן נקט אמצעי זהירות נגד מתקפה כזו, הוא סיפר כי הוא מתכוון לתבוע את EA על כל התקלות: "אני מתכנן לנקוט בצעדים משפטיים, הם נתנו את החשבון שלי לאדם אקראי באמצעות צ'אט חי, הפרה ברורה של חוקי הגנת המידע".

מתישהו בזמן הקרוב EA תהיה חייבת להתייחס לנושא. FIFA היא הזיכיון הגדול והרווחי  ביותר של EA, לא מעט בגלל כלכלת המיקרו תשלומים במצב האולטימייט טים המדובר. פיפ"א 22 בילה חמישה שבועות בראש טבלת המכירות בבריטניה וגרף יותר מ-4 מיליארד פאונד בבריטניה בלבד, כך שלא נראה שזה מהלך חכם להתעלם מבעיה רצינית שנמצאת דווקא במצב המשחק הרווחי ביותר.