הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אקטיוויז'ן עובדת על Warzone 2, שיצא גם לפלייסטיישן

על פי דיווח חדש שלושת משחקי Call of Duty הבאים של החברה ישוחררו גם לסוני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.01.22 - 11:23

מאז האישור על עסקת מיקרוסופט-אקטיוויז'ן, זה נראה שלא לא מפסיקים להגיע עוד ועוד דיווחים חדשים על עתיד החברה והזיכיונות שלה, ועוד הכל מגיע ישירות מאתר החדשות של בלומברג, כנראה למישהו יש שם קשרים רציניים.
סוף סוף יש לנו את התשובה לשאלה, האם נראה את סדרת קול אוף דיוטי על קונסולות הפלייסטיישן בעתיד? ובכן על פי דיווח חדש מבלומברג שלושת משחקי Call of Duty הבאים ישוחררו בפלייסטיישן, אבל אחרי אלו, העתיד לא נראה הכי טוב לסוני.

על פי הדיווח, ארבעה אנשים עם ידע על עסקת הרכישה של מיקרוסופט בשווי 69 מיליארד דולר (דיברו בעילום שם מאחר שלא היו מורשים לדבר עם העיתונות) הצהירו שלפני פרסום העסקה, אקטיוויז'ן מתכננת לשחרר את שלושת הכותרים הבאים לפלייסטיישן.

זה כולל כותר Modern Warfare חדש מהמפתחת Infinity Ward שלפי כל השמועות אמור לצאת ב-2022, כותר נוסף שמפותח כעת על ידי Treyarch, וגרסה חדשה של מצב הבאטל רויאל, Warzone, מסיבה כלשהי השם המועדף עכשיו הוא Warzone 2. למה צריך המשך למשחק שאין לו סוף? מי יודע.

למרות שזו לא הפתעה גדולה שסדרת קול אוף דיוטי תישאר בפלייסטיישן בעתיד המידי. פיל ספנסר, עם התפקיד החדש, מנכ"ל מיקרוסופט גיימינג, התבטא בשבוע האחרון ואמר: "אישרתי את כוונתנו לכבד את כל ההסכמים הקיימים עם רכישת אקטיוויז'ן-בליזארד ואת הרצון שלנו להשאיר את קול אוף דיוטי בפלייסטיישן", אמר ספנסר.  "סוני היא חלק חשוב מהתעשייה שלנו, ואנחנו מעריכים את מערכת היחסים שלנו".

אממה, מעבר ל"הסכמי קול אוף דיוטי הקיימים" הללו, לא ברור אם כותרים עתידיים בזיכיון ייצאו לפלייסטיישן או לא. מצד אחד, רוב השחקנים בקול אוף דיוטי  נמצאים בפלייסטיישן, כלומר מיקרוסופט תשאיר כסף על השולחן אם תהפוך את הסדרה לבלעדית לקונסולות האקס בוקס ולמחשב האישי. מצד שני, היותו של קול אוף דיוטי בלעדי לאקס בוקס, ככל הנראה, תניע גיימרים רבים שלא היו להם בעבר תוכניות להשיג אקס-בוקס לשקול לקנות אחד, ולהביא עוד שחקנים לפלטפורמת האקס בוקס, בין אם זה דרך הקונסולה, או דרך הגיים פאס והמחשב האישי.

אז בהנחה שכל הדיווח הזה הוא אמת, יתכן שכבר בסוף 2023 אנחנו נראה את משחק הקול אוף דיוטי האחרון שירוץ על קונסולת הסוני, או שתיחתם עסקה חדשה, הפעם בין מיקרוסופט לסוני. רק נציין כי מיינקראפט, עוד משחק תחת מיקרוסופט, נמצא כבר שנים בקונסולת הפלייסטיישן. בסופו של דבר מיקרוסופט כמו כל חברה, רוצה רווחים וכמה שיותר מהם.

כל השמועות שרצות בשבועיים האחרונים ברשת הן תהליך רגיל אחרי עסקה כל כך ענקית, במיוחד שמדובר בשתי חברות מאוד מוכרות, לטוב ולרע. כך או כך עד ינואר 2023 אקטיוויז'ן תמשיך להתנהג כחברה עצמאית (מינוס מספר שהחוזה העתידי לא מרשה להם לעשות כנראה).