הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הצלחה ישראלית: Grime זכה במשחק האינדי של השנה

המשחק שפותח לעל ידי Clover Bite הישראלית זכה באירוע הפרסים של Tencent

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.02.22 - 14:09

המשחק GRIME מבית CLOVER BITE תילתן, היה מועמד בתחרות משחקי האינדי של Tencent, ענקית התקשורת הסינית, שהפיקה את אירוע ה- Game Awards 2021 הם זכו במקום הראשון המכובד.

פרס Tencent Games Without Borders השנתי הרביעי שלו, חוגג את משחקי האינדי הטובים ביותר מרחבי העולם. הבקשות נפתחו ב-22 במרץ, ונסגרו ב-30 ביוני שנה שעברה. השנה כל התהליך מתרחש באינטרנט. וזו דרך עבור יצרנית המשחקים הגדולה בעולם להחזיר למפתחי המשחקים שהופכים אותה לכל כך מצליחה.

ארז ישכרוב מנכ״ל תילתן המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית מסר: ״התחלנו לעבוד על גריים בסטודיו קטן שעבדו בו 5 סטודנטים.  במשך 4 שנים המשחק נבנה עקב לצד אגודל והושקעו בו אין ספור שעות וימים כלילות. כל ביקורת חיובית וזכייה כמו זו רק נותנת לנו דרייב להמשיך וליצור ויש לנו עוד המון תוכניות לעתיד בקנה״.

Grime, הוא משחק פלטפורמה בסגנון ה-Metroidvania - סגנון בו עולם המשחק נפתח לאט לאט ככל שהשחקן יתקדם וישיג שיפורים לדמות שיעזרו לו להתגבר על מכשולים. עוד נראה כי השקעה מיוחדת ניתנה לתחום העיצוב והאווירה של המשחק שפשוט נראה מדהים.

האסתטיקה במשחק מיוחדת, הנשקים "חיים" ועשויים מיצורים חיים או חלקים מהם, האויבים מגוונים ושונים בגודלם ומערכת הלחימה מאפשרת לשחקן חופש להשתמש במגוון של יכולות ופעולות עם מערכת יכולות שהשחקן יוכל להתאים לעצמו על בסיס הצורה שהוא משחק.

עוד לפני שחרור המשחק, Grime הצליח למשוך יותר מ-100 אלף גיימרים ברחבי סטים שהוסיפו את המשחק לרשימת הקניות העתידית שלהם.  גם לאחר השקתו ב-2 לאוגוסט השנה, הכותר זכה לשבחים בפלטפורמה עם ביקורות משתמשים "חיובית מאוד".

זה תמיד משמח לראות חברה ישראלית מצליחה בתחום שבו רוב החברות בארץ מעדיפות לכוון את עצמן לתחום המובייל, נטו בגלל עניין הרווחים והרבה במקרים בלי שום תשוקה לפרויקט אשר הם עובדים עליו. התקווה היא שההצלחה של קלובר בייט. תגרום לעוד חברות לצמוח בעתיד. בינתיים, למי שרוצה לנסות את הכותר המסקרן, הוא זמין לרכישה למחשב האישי על פלטפורמת סטים ואפילו על הנינטנדו סוויץ.