הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למרות הדרישה, EA לא תסיר את צבא רוסיה מבאטלפילד 2042

אחרי שכבר נעשה בפיפ"א, חברת EA אישרה שתשאיר את הצבא וסממנים רוסיים במשחק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.22 - 14:50

המלחמה (והסכסוך המדיני) בין רוסיה לאוקראינה נמשך כבר ארבעה חודשים. בזמן שרוב החברות הגדולות בעולם המערבי החליטו להוציא את עסקיהם מרוסיה, בתחום הגיימינג יישרו קו עם העולם. בפיפ"א למשל, EA הסירה את נבחרת רוסיה ואת הקבוצות המדינה.חברת Epic Games הצהירה כי היא "עוצרת את המסחר עם רוסיה" במשחקיה, אך ציינה כי היא לא תאסור על שחקנים רוסים גישה למשחקים שלה.

למרות הדרישות והביקורת. חברת EA וחברת הבת DICE אישרו שהצבא הרוסי וסממנים רוסיים ב-Battlefield 2042 לא יוסרו בקרוב, שהמפתחים עוקבים בקפידה אחר המצב. ל-Battlefield 2042 הייתה תקופה קשה מאז השקתו. למרות שהייתה הרבה התרגשות וציפייה סביב הכותר, שיתוף הפעולה של EA ו-DICE נקטל בביקורות, וראה את כמות השחקנים יורד עם הזמן במשחק.

היו חסרים מספר תכנים בהשקה, והחלטות עיצוב מסוימות לא התאימו לבסיס השחקנים. מספר השחקנים אפילו ירד מתחת ל-1000 בשלב מסוים והרגיש מת. המשחק ראה התעוררות עם הצגת עונה 1 Zero Hour, והמספרים קפצו ל-9000 בממוצע. כעת המספרים עומדים על 6000 בממוצע, מה שמראה שההייפ של העונה הראשונה נגמר וככל הנראה המספרים ימשיכו לרדת.

בראיון שנערך לאחרונה עם את הגיימינג Eurogamer, רבקה קוטאז, המנהלת הכללית של EA הצהירה שלחברה היו שתי חששות מיידיות כשהמלחמה החלה בפברואר. הדאגה העיקרית הייתה עבור עובדי החברה ממזרח אירופה, ולאחר מכן היה לקבוע מה הם יעשו עם המשחק שלהם, שבו צבא רוסיה הוא אחת משתי הצבאות במשחק, ביחד עם צבא ארה"ב כמובן.

קוטאז הסבירה: החשש השני הוא שאנחנו מפתחים ומתחזקים משחק יריות צבאי, והיום בבאטלפילד אחד הצבאות הוא צבא רוסיה. מה שעשינו זה ביקורת על המשחק ולנסות להיות רגישים ככל שנוכל להיות עם כמה שיותר לכבד ככל שאנו יכולים לכל מה שאנו עושים". "ואז החשש השני הוא שאנחנו משחק יריות צבאי, והיום ב-Battlefield 2042 אחד הפלגים המנוגדים הוא רוסי. מה שעשינו זה בדיקה על נושא המשחק, וניסינו להיות רגישים ככל שנוכל להיות, עם כמה שיותר כבוד ככל שאנו יכולים לכל מה שאנו עושים".

למרות ש-EA כבר פעלה כנגד מדינת רוסיה בעבר בכל הקשור למלחמה באוקראינה. עוד בתחילת חודש מרץ, כשבוע אחרי פרוץ הסכסוך. EA החליטה להסיר את כל המועדונים והשחקנים הרוסיים מהכותר האחרון שלהם בסדרת פיפ"א. מה שמפתיע או לא, EA עשתה את אותו הדבר עבור NHL 22. הם גם הפסיקו רשמית את המכירות של כל "המשחקים והתוכן, כולל חבילות מטבעות וירטואליים", ברוסיה ובבלרוס.

אי אפשר להתכחש שכך שלשני משחקי הספורט ככל הנראה יש יותר קהל היום מאשר באטלפילד.  כיום בליגת ה-NHL משחקים כ-40 שחקנים רוסים, ובפיפ"א 22, קבוצות שלמות והנבחרת הוסרו. מכאן החשיבה המוזרה מאחורי הרעיון בבאטלפילד. למשחק יש קהל יותר קטן, ברור שהוא מכר פחות, ולרוב השחקנים לא באמת משנה אם הם משחקים תחת צבא רוסיה או צבא סין כמו במשחקי באטלפילד בעבר, או סתם שם מומצא. גיימרים רוצים משחק טוב.