הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רד בול השעתה נהג עקב דברי שטנה בזמן ששיחק במחשב

יארי וויפס הושעה לאחר שזרק מילה גזענית בזמן ששיחק Warzone בשידור חי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.22 - 13:42

קבוצת רד בול בפורמולה, פיטרה את הנהג הצעיר יארי וויפס לאחר שזרק מילה גזענית בזמן ששיחק קול אוף דיוטי בשידור חי תחת פלטפורמת Twitch. הנהג שיחק את מצב הבאטל רויאל, Warzone, עם חברו לקבוצה, ליאם לוסון. כפי שדווח, וויפס קילל וזרק לאוויר מילה גזענית, אשר לוסון ישר צעק "יארי! אסור לך". לוסון גם ביקש מוויפס לחבוש כובע ורוד של רד בול, והוא ענה לו "לא, זה הומו". לוסון הגיב: "יארי, אתה לא יכול להגיד את זה".

בהצהרה של רד בול רייסינג נכתב כי וויפס הושעה "מכל תפקידי הצוות במיידי, עד לחקירה מלאה של התקרית". כארגון אנו מגנים התעללות מכל סוג ויש לנו מדיניות אפס סובלנות לשפה או התנהגות גזענית בתוך הארגון שלנו". וויפס התנצל בפוסט באינסטגרם ואמר: "אני רוצה להתנצל על השפה הפוגענית שהשתמשתי במהלך שידור חי בטוויץ. "שפה זו אינה מקובלת לחלוטין ואינה מציגה את הערכים והעקרונות שבהם אני מחזיק. אני מתחרט מאוד על מעשיי וזו לא הדוגמה שאני רוצה לתת. אשתף פעולה עם החקירה במלואה.

וויפס הוא אלוף פורמולה 4 לשעבר ונמצא כעת בעונתו השלישית בפורמולה 2 (אותו דירוג עם רוי ניסני שלנו) עם קבוצת הייטק גראנד פרי. הוא גם היה נהג מבחן ומילואים עבור רד בול ואלפא טאורי ב-F1 מאז 2020 לאחר שהצטרף לתוכנית הצעירה של הקבוצה ב-2018.

למרבה הצער, וויפס לא לבד בהשעייתו. נהג המרוצים האמריקאי קייל לארסון הושעה בשנת 2020 לאחר שהשתמש במילה גזענית במהלך אירוע iRacing. שחקן ה-NBA מאיירס לאונרד הושעה על ידי מיאמי היט ונקנס ב-50 אלף דולר על ידי ה-NBA ב-2021 על שימוש בהשמצה אנטישמית במהלך שידור Twitch, שארגון הספורט האלקטרוני FaZe Clan ניתק את הקשרים עם השחקן לאחר המקרה.