האקרים פרצו אל ענקית הגיימינג EA

קוד המקור ואביזרי פיתוח של פיפ"א ומשחקים נוספים נגנבו, אין חשש לסיכון מידע אישי של השחקנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.21 - 13:28

תגיות: ea sportsפיפא

תחילת כתבה

ענקית הגיימינג EA נפלה קורבן למתקפת האקרים, שגנבו משרתי החברה כ-780 ג'יגה של מידע הכולל בתוכו את קוד המקור למנוע ה-Frostbite שמריץ את משחקיה של החברה: החל מסדרת פיפ"א, מאדן NFL, באטלפילד, סטאר וורס ועוד כותרים רבים. בנוסף נגנבו גם עזרי פיתוח המסייעים למפתחים, וקוד המקור לשרת ה-Matchmaking המסייע לשחקנים להצתוות ולהתחרות ברשת אחד כנגד השני.

חברת EA אישרה את הידיעה ומסרה הצהרה רשמית לאתר Vice Motherboard: "אנו חוקרים את נסיבות האירוע שבו פרצו לרשת השרתים שלנו. אנו שומרים שם מידע הקשור לקוד המשחקים ואביזרי פיתוח נוספים, שנגנב. פרטיות המשתמשים שלנו נשמרה, והמידע של השחקנים לא נחשף או נפרץ, ואנו לא מאמינים כי קיים סיכון לפרטיות השחקנים".

"נוכח התקרית, ביצענו שיפורי אבטחה משמעותיים ואנו לא מצפים כי המשחקים הקרובים או העסקים שלנו יפגעו בעתיד. אנו עובדים עם מומחים ורשויות החוק על מנת לטפל בחקירה".

המידע וכלי הפיתוח שנגנבו כבר הוצעו למכירה בפורומים ואתרי האקרים שונים ברחבי הרשת, והמחירים הגיעו לסכומים של עד 28 מיליון דולר על קוד המקור של מנוע Frostbite, שלמעשה יאפשר להאקרים לפתח מנוע משחק דומה לזה של EA, ובצורה עקרונית, יעניק להם גישה לאותם השירותים שהחברה מציעה.

תעשיית הגיימינג ראתה לא מעט פריצות מרובות בחודשים האחרונים, ומכירה את הנושא מקרוב לאורך השנים. מוקדם יותר השנה בחודשי פברואר, המפתחת והמפיצה CD Projekt Red מסרה כי המערכות פנימיות של החברה נפרצו בהתקפת סייבר, שבה נגנבו קוד המקור של המשחקים The Witcher 3 וסייברפאנק 2077.

גם בנובמבר בשנה שעברה, קאפקום, מפתחת סדרת Resident Evil, הודיעה על בעיות במערכות המיילים והשרתים של החברה עקב כניסה לא מאושרת של תוכנת צד שלישי