הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוטבול מנג'ר 2019: ממכר ומציאותי מאי פעם

האימונים והטקטיקות השתדרגו, מערכת ה-VAR נוספה למשחק

מתן שקרוב  04.11.18 - 11:53

תגיות: גיימינג

תחילת כתבה

שנה עברה מאז יציאתו של המשחק הקודם בסדרת פוטבול מנג'ר המופלאה, ואנחנו שוב כאן כדי לדבר על המשחק החדש ששוחרר בדיוק ביום חמישי האחרון. אמנם הבטא יצאה לפני שבועיים, אבל את הביקורת שלי אני אבסס על שלושה ימים אינטנסיביים מאוד של משחק, החל מיום חמישי בערב. ועדיין, למרות דברים קטנים שניתן לשפר (תמיד), המשחק הזה הוא עדיין החבילה האולטימטיבית של חוויה נהדרת ומלאה בנתונים שיכולה להעביר שעות של כיף והנאה ללא כל בעיה.

נתחיל בדבר הטוב ביותר שניתן להגיד על המשחק הזה גם השנה: הוא מהיר. הוא רץ. הוא מעניין. אני יכול לשבת שעות על גבי שעות בלי למצמץ ולעבור מסך אחרי מסך, לתקן ולשפר כל דבר בקבוצה שלי ועדיין לא להרגיש שאני מבזבז שעות לריק. המערכת הטקטית החדשה והמשופרת פשוט נפלאה וגרמה להרבה קבוצות ליפול שדודות להתקפות של השחקנים שלי. מצד שני, רגעים של חוסר ניסיון יגרמו לקבוצה היריבה להיות מסוכנת ואין כזה דבר משחק שהוא קל מדי (כן, גם אלה שאתה מסיים בניצחון של יותר משני שערים).

המערכת הטקטית החדשה ביחד עם מערכת האימונים שהתחדשה לגמרי ועכשיו עובדת על פי סטים שבועיים, גורמים למשחק להיות עמוק יותר מבדרך כלל, אי אפשר פשוט להמשיך את המשחק ללא הכרה רק כדי לשחק. חייבים להיות אחראיים על הכל, כל הזמן: על האימונים, על השחקנים, ועל הטקטיקה. העובדה שהיא מחולקת לסגנונות משחק שמתוכם אפשר להוציא את הטקטיקה הטובה ביותר - מבורכת ונפלאה. סגנונות המשחק שואבים השראה מהמאמנים הגדולים ביותר בעולם, אם זה הגגפרסינג שקלופ מתמקד בו, או גווארדיולה שהמציא את הטיקי טאקה: גם אתם תוכלו לשחק בדיוק כמותם ואולי אפילו זה יעזור לכם להצליח.

דבר נוסף שאי אפשר לא להתייחס אליו הוא מערכת ה-VAR. עוזרי הוידיאו לשופט, שנכנסים לראשונה למשחק הזה אחרי הגביע העולמי. השניות שבהם מחכים להחלטה של השופט - בדיוק כמו במציאות - מותחות בצורה בלתי רגילה ומכניסות לאווירת המשחק בצורה מאוד יפה, וכבר קרה שצעקתי על החלטה של השופט שלא הייתי מרוצה ממנה והערתי את כל בני הבית. התוספת הזו פשוט נהדרת למשחק והופכת רגעים נוספים במשחק למותחים ומעניינים.

מאפיין במשחק שמצריך שיפור ללא ספק הוא מנוע המשחק. אם בניגוד לשנים קודמות הגרפיקה אולי נראית טיפה יותר טוב, בכל הנוגע למשחקיות ולתנועות עצמן עדיין יש עוד הרבה מה לשפר. כשהכדור יוצא מהרגל של השחקן ורק אז הרגל מונפת באוויר, זה נראה שעדיין יש לאן ללכת עם מנוע המשחק הזה.

כדי לסכם: ההתמכרות נמשכת, המשחק הזה הופך משנה לשנה לגרסה יותר טובה של עצמו והאנשים שהמציאו אותו אי שם בשנת 1993 יכולים להיות רגועים. בכל שנה הוא נראה יותר ויותר טוב ורק משתפר ומשתבח. עכשיו שילמדו וישכילו לסדר את עניין התלת ממד בזמן סימולציות משחק ולתת לו את הנגיעה החסרה שתהפוך אותו למשחק מושלם.