רק 34% מהקהל מאמינים שבלומפילד יהיה מוכן

סקר האיצטדיונים: מה המגרש המועדף ולמי אתם הכי מתגעגעים?

גל לפלר  07.07.19 - 16:03

תגיות: פנאטיקוס

תחילת כתבה

אין ספק שקיץ 2019 בכדורגל הישראלי, מעבר לחלון ההעברות העמוס, עומד בסימן חזרתו של איצטדיון בלומפילד לפעילות לאחר שלוש שנים של שיפוצים ובנייה מחדש. אוהדי הקבוצות התל אביביות בפרט, ורוב אוהדי הליגה ככלל, מצפים בכיליון עיניים לחזרתו של המגרש המיתולוגי, ששימש במשך עשרות שנים כאחד מחלונות הראווה המפורסמים של הכדורגל הישראלי.

רגע לפני חזרתו לפעילות (בתקווה שזה יקרה בפתיחת העונה), יצאה פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט, לבחון את מד ההתרגשות של אוהדי הליגה לנוכח חזרתו של המגרש האהוב. בדקנו האם הקהל מאמין שהוא אכן יהיה מוכן לפתיחת העונה, וכן יישבנו את אחת הסוגיות שמעסיקות את אוהדי הליגה – מהו האיצטדיון הטוב בארץ?

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

בלומפילד ידוע באווירה הביתית שהוא מייצר, מעצם קרבת היציעים לכר הדשא והאקוסטיקה הנפלאה. אך על פי אוהדי ליגת העל, תופתעו לשמוע שעם כל הציפייה לקראת חזרתו, הוא מדורג רק שלישי בדירוג האוהדים בנוגע לאיצטדיון הכי איכותי בארץ, עם 24.4 אחוזי תמיכה, שבטוחים שעם חידושו יהיה הטוב בארץ. מעט מעליו נמצא איצטדיון טדי (25.1 אחוזים) כשהרוב (39.4 אחוזים) עדיין בטוחים שסמי עופר הוא המגרש הטוב בארץ כיום. אל המקום הרביעי (11.1 אחוזי תמיכה) הגיע איצטדיון נוסף שנחשב לביתי, טוטו טרנר בבאר שבע.

אחוזי ההצבעה הכי גבוהים לאיצטדיון ביפו הגיעו שלא במפתיע מאוהדי התל אביביות, שוודאי היו שמחים כבר לחזור למגרשם על חשבון האיצטדיון בנתניה והמושבה. 86.1 אחוזים מאוהדי הפועל הצביעו בעדו, כמו גם 80.3 אחוזים מאוהדי מכבי ת"א. גם רוב אוהדי בני יהודה (54.7 אחוזים) בחרו בבלומפילד, אם כי לא היה קונצנזוס משמעותי, עקב רצונם למגרש חדש בשכונת התקווה. אך עם כל ההתרגשות סביב חזרתו לפעילות, האוהדים נשאלו האם הם מאמינים להבטחות לפיהן האיצטדיון יהיה מוכן למחזור פתיחת העונה. רובם (65.8 אחוזים) סקפטים בנוגע לאפשרות זו, בעוד 34.2 אופטימיים. לתשומת לבכם, עיריית תל אביב.

עד לפני מספר שנים, רמת האיצטדיונים הירודה היתה הגורם העיקרי לחוסר שביעות הרצון של האוהדים. עם זאת, נראה שבניית האיצטדיונים בשנים האחרונות בנתניה, פתח תקווה, חיפה, באר שבע ועכשיו תל אביב עשתה את שלה, כש-88.2 אחוזים מאוהדי ליגת העל מרוצים מהאיצטדיון הביתי שלהם. אוהדי מכבי חיפה אולי מתוסכלים מהעדר רכש מספק, אך בכל הקשור למגרשם הביתי סמי עופר, 96.1 אחוזים מהם מרוצים ממנו. גם אוהדי בית"ר ירושלים למרבה ההפתעה (94.4 אחוזים) מרוצים מאיצטדיון טדי, למרות המחסור בחנייה וריבוי הפקקים בדרך לאיצטדיון, כך גם אוהדי הפועל באר שבע (97.3 אחוזים). לעומתם, רק 13 אחוז מאוהדי הפועל רעננה מרוצים מכך שמגרשים הביתי הוא איצטדיון רמת גן המיושן והמנוכר.

כאמור, האיצטדיונים החדישים החליפו את אלו העתיקים אשר נבנו באמצע המאה הקודמת ומזוהים בעיקר עם אותן קופות מיושנות, משתנות מצחינות ויציעי בטון מרוחקים מכר הדשא. אך עם כל היתרונות בהריסתן, נשאלו האוהדים לסיום לאיזה איצטדיון נוסטלגי שאינו קיים יותר, הם הכי מתגעגעים. גם כאן העיר חיפה מובילה, כשכמעט מחצית מהאוהדים (48.2 אחוזים) מתגעגעים ל'קריית אליעזר' אשר נסגר ב-2014. למקום השני הגיע 'הקופסא' של נתניה עם 27.8 אחוזים, אחריהם 'ווסרמיל' (15.7 אחוזים) שזה לתמיכה מאוהדי הפועל באר שבע. למקום הרביעי הגיע איצטדיון 'האורווה' (8.3 אחוזים) בפתח תקווה.