אוהדי בית"ר קבעו: אדרי חייב להיות ב-11

81% רוצים שהקשר יפתח נגד ב"ש. ומאיזה מאמן מרוצים יותר?

גל לפלר  16.12.19 - 16:52
תחילת כתבה

"הקרב על המקום השלישי", זה הכינוי הבלתי רשמי למשחק הצמרת הערב (שני) בין הפועל באר שבע לבית"ר ירושלים. לפחות לפי הלך הרוח בעונה הנוכחית, בשלב זה של העונה זו אכן נראית המטרה הריאלית של שתי הקבוצות.

  • רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
  • לאנדרואיד לחצו כאן
  • לאייפון לחצו כאן

עם זאת, משחק מרכזי ב'טוטו טרנר', בין שני מועדונים בסדר גודל הזה, הוא תמיד סיבה למסיבה, בטח כשמדובר בקהלי האוהדים שפיתחו יריבות ספורטיבית במהלך העונות האחרונות. אפליקציית פנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל, בדקה את מד ההתרגשות של שני קהלי האוהדים, בדגש על השחקנים שעברו בעונות האחרונות בין הקבוצות. איזה קהל יותר מרוצה מה'ההחלפה' בין מיכאל אוחנה לדוד קלטינס בשלב זה? איזה מאמן מפיק יותר מהסגל שלו? ועוד שלל סוגיות מקצועיות שעל הפרק.

בשאלה האם הקהלים מרוצים מה'טרייד' שרקמו בעלי הקבוצות, התשובות די מפתיעות. על אף העובדה שנפצע בתחילת העונה וטרם שיחק במסגרת הליגה, לא פחות מ-78 אחוזים מאוהדי בית"ר ירושלים מרוצים מהגעתו של אוחנה, גם על חשבונו של יקיר האוהדים לשעבר, לעומת 22 אחוזים בלבד מבכים את עזיבתו של קלטינס על אף הגעתו של אוחנה. מנגד, למרות שהספיק לרשום 700 דקות ליגה במדים האדומים, רק 33 אחוזים מאוהדי הפועל באר שבע חושבים שקלטינס מהווה תחליף ראוי לעזיבתו של אוחנה.

עם זאת, בכל הנוגע למשחק הערב, רוב האוהדים הבאר שבעיים (63 אחוזים) דווקא רוצים לראות את קלטינס חוזר להרכב על חשבונו של נאור סבג שעשוי לפנות את מקומו אחרי ההפסד למכבי חיפה. בצד הירושלמי, נראה שמבחינת הקהל ישנו כוכב חדש ביציעי טדי – 81 אחוזים טוענים ששלום אדרי חייב לפתוח בהרכב במשחק המרכזי, על חשבונו של פרדי פלומן.

בנוגע למרכז ההגנה, צמד הבלמים המועדף על אוהדי בית"ר ירושלים הוא דיוגו ורדאסקה ואור זהבי עם 52 אחוזי תמיכה. 27 אחוזים רוצים לראות את ורדאסקה יחד עם טל בן חיים, בעוד 14 אחוזים מעוניינים לראות את שלושתם יחד במערך של שלושה בלמים. 5 אחוזים בלבד רוצים את צמד הישראלים, זהבי וטל בן חיים.

נסיים עם העומדים על הקווים. על אף היותם המאמנים הפעילים המעוטרים ביותר בליגת העל, לא מעט ביקורות הושמעו מצד קהל האוהדים שלהם על תפקודם של רוני לוי וברק בכר מתחילת העונה. בשאלה מי מפיק מהסגל שלו יותר, אוהדי בית"ר ירושלים די מרוצים מהמאמן שלהם, עם 87 אחוזי תמיכה, בעוד 13 אחוזים מהם מאמינים שמאמן היריבה ברק בכר עושה עבודה טובה יותר.

נראה שאצל אוהדי הפועל באר שבע, הדעות חלוקות יותר. מעט פחות ממחצית מהם (47 אחוזים) סבורים שבכר מפיק מהסגל של קבוצתם יותר מה שעושה רוני לוי בבירה. רובם (53 אחוזים) דווקא הולכים עם לוי, במה שעשוי להצביע על חוסר שביעות רצון ממאמנם בארבע וחצי העונות האחרונות.