האוהדים קבעו: גולדהאר עדיף על חוגג

סקר "פנאטיקוס" לקראת מכבי-בית"ר: איזה קהל נאמן יותר?

גל לפלר  13.01.20 - 17:16
תחילת כתבה

רק לפני שבוע קיבלנו את אחד ממשחקי העונה המטורפים שראינו כאן בשנים האחרונות, אם בכלל, וכבר הפנים לקראת מפגש צמרת נוסף בין הראשונה לשלישית בליגת העל, כשמכבי ת"א תארח את בית"ר ירושלים הערב (שני, 20:15, ישיר ב-5SPORT) במסגרת המשחק המרכזי של המחזור ה-18. רצה הגורל (ובית הדין של ההתאחדות) ואוהדי מכבי ת"א יצפינו מחזור שני ברציפות לאצטדיון סמי עופר, בעקבות עונש הרדיוס שספג המועדון.

האם בעיני האוהדים, האירוח באצטדיון החיפאי ישפיע על סיכוייה של מכבי ת"א לנצח? לאיזו קבוצה יש יתרון בעמדת השוער? האם משה חוגג הוא אכן אלטרנטיבה למיץ' גולדהאר וכמובן - איזה מהקהלים נאמן יותר? על אלו ועוד ענו האוהדים באפליקציית פנאטיקוס - ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

על אף ההצלחה היחסית של מכבי תל אביב בהיכל החיפאי (טרם הפסידה למכבי חיפה בחוץ מאז הקמתו), ולמרות הזיכרונות הטריים מה-3:4 רק לפני שבוע, עבור האוהדים הכחולים צהובים, אין זה תחליף לבית. 72% מאוהדי האלופה בטוחים שהאירוח באצטדיון יפגע בסיכויים לנצח. כך סבורים גם אוהדי היריבה בית"ר ירושלים (64%), בעוד רוב אוהדי שאר הקבוצות (55%) דווקא לא חושבים שהעובדה שמדובר במגרש אחר יפגע בסיכויי ההצלחה של מכבי ת"א בהתמודדות.

נעבור לעמדה בין הקורות. 16 כדורים הוציא העונה איתמר ניצן מהרשת במסגרת הליגה, ארבעה מהם מאותה מכבי תל אביב בסיבוב הקודם. 12 יותר (עם משחק עודף) מדניאל טננבאום, שגם עצר פנדל באותה התמודדות חד צדדית. אלא שהנתון הזה לא עושה רושם על האוהדים באפליקציית פנאטיקוס, אשר היו חלוקים בדעתם. 55% מכלל האוהדים חושבים שדווקא ניצן שוער טוב יותר, בעוד 45% סבורים שדווקא למכבי ת"א יש יתרון בעמדה זו. אוהדי בית"ר ירושלים יותר מרוצים מהשוער שלהם (91%) אם כי בהפרש קטן מאוהדי המארחת (85% חושבים שטננבאום עדיף על ניצן).

נעבור לעומדים בראש המערכת. אם משה חוגג מייצב עצמו כבעל בית אשר ידו בכל, החל מבניית שדרה מקצועית רחבה וכלה במאבק הבלתי מתפשר בגזענות ואלימות ביציעים, מיץ' גולדהאר (לפחות בשנים האחרונות) מנהל את המועדון משלט רחוק, אך בהצלחה יתרה. עבור 59% מהאוהדים, חוגג עדיין לא מהווה אלטרנטיבה לקנדי. מה שמפתיע הוא שגם 23% מאוהדי בית"ר סבורים כך, לצד 87% מאוהדי מכבי תל אביב שמרוצים מבעל הבית שלהם.

לא מעט שחקנים זרים נהדרים משחקים בשתי הקבוצות. לשאלה מיהו הטוב שבהם, נבחר עלי מוחמד ברוב קולות (40%), כשאחריו הגיע הבלם אשר עשוי לעזוב את מכבי, ז'איר אמאדור עם 19%. אחריו נבחרו בהתאמה אנריק סאבוריט ולוי גארסיה עם 13%, אנטואן קונטה עם 9% וצ'יקו אופואדו עם 6%.

נסיים, איך לא - באוהדים, שהפעם מדד הנאמנות על הפרק. לפחות ביציעים, אוהדי בית"ר עם ידם על העליונה, כש-67% מאוהדי הקבוצות סבורים שהקהל הירושלמי הוא נאמן יותר, לעומת 33% שבחרו באוהדי מכבי תל אביב. הקהלים היחידים אשר חשבו אחרת הם אוהדי מכבי ת"א כמובן (90%) עירוני קריית שמונה (57%) ומ.ס אשדוד (68%).

הביעו גם אתם את דעתכם בפנאטיקוס?
באנדרואיד
לחצו כאן
באייפון לחצו כאן