לא מוותרים: אוהדי חיפה רוצים ששועה יישאר

מי אשם בסאגה ואיזה קהל אוהדים הכי רוצה את החלוץ? סקר

גל לפלר  29.01.20 - 16:30
תחילת כתבה

לא תמיד קלה היא מערכת היחסים בין שחקן למאמן. ייצר האגו, הרצון לדקות משחק והאיזון התמידי בין טובת השחקן לקבוצה בא לידי ביטוי לא מעט לאורך השנים במועדוני כדורגל. אלא שגם זקני הכדורגל הישראלי יתקשו להיזכר בסאגה כה ממושכת, כמו זו אשר מתנהלת מעל לשנה בין ירדן שועה למאמנו מרקו בלבול במכבי חיפה.

אחרי פיצוץ נוסף וכשחלון ההעברות ברקע, הגיע הזמן לשמוע את קול האוהדים, שענו על סדרת הסקרים באפליקציית פנאטיקוס - ליגת האוהדים של ישראל בשיתוף ערוץ הספורט. האם אוהדי מכבי חיפה עדיין רוצים לראות את שועה בקבוצתם? איזה קהל אוהדים בליגה הכי רוצה לראות את החלוץ הסורר מגיע? והאם בלבול אשם לא פחות ממנו במצב שנוצר? התשובות המרתקות לפניכם.

רוצים גם להצטרף לפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד
לחצו כאן
באייפון לחצו כאן

חמישה שערי ליגה בלבד רשם ירדן שועה במאזנו מאז הגיע למכבי חיפה בחלון ההעברות של חודש ינואר בעונה שעברה, הרבה פחות מבעיות המשמעת שנזקפו לחובתו בכפר גלים. כל עוד זה נוגע לכלל אוהדי הליגה, רובם המוחלט (80%) סבורים שאין דרך חזרה ועליו לחפש קבוצה אחרת. לעומתם, רוב אוהדי מכבי חיפה עדיין לא אמרו נואש, כאשר לא פחות מ-64% מהם מאמינים שהיהלום יממש את הפוטנציאל הטמון בו. 36% מהירוקים הרימו ידיים וסבורים שעליו להימכר לקבוצה אחרת כבר בחודש ינואר.

כאמור, שמו של שועה נקשר ללא מעט מועדונים בחלון ההעברות הנוכחי, מה גם הוא עצמו הביע את רצונו להגיע ליעד חדש. הפועל באר שבע של יוסי אבוקסיס, בית"ר ירושלים של רוני לוי וגם חזרה לבני יהודה נשמעו כאופציות הרלוונטיות ביותר. אולם, במקום לתת לבעלי הקבוצות והמאמנים להתחמק באלגנטיות מהשאלה במסיבות העיתונאים, בואו ניתן לאוהדי הקבוצות לומר האם הם בכלל רוצים את שועה בקבוצתם.

שלא במפתיע, אוהדי בני יהודה הם קהל האוהדים שהכי ישמח לקבל את שועה. 98.9% מאוהדי הקבוצה רוצים לראות את הבן האובד שב לשכונה. עבור אוהדי בית"ר ירושלים מדובר ב-82% מהקהל, אם כי 18% חוששים מבעיות המשמעת של החלוץ הצעיר. כך המקרה גם אצל אוהדי הפועל באר שבע (79%) והפועל ת"א (74%), שרובים המכריע היו רוצים לראות את החלוץ לובש את מדי קבוצתם. אוהדי מכבי ת"א, ממנה נחתך שועה עוד בתקופתו במחלקת הנוער, לא רואים צורך בחיזוק מהזוג הזה, כשרק 31% היו רוצים לראות אותו לובש צהוב.

השיח העיקרי סביב סוגיית שועה בחודשים האחרונים הוא בעיקר באופן הטיפול בו, ומה חלקו של מאמן הקבוצה מרקו בלבול בכל הקשור לבעיות המשמעת של החלוץ. האם המאמן עושה נכון שלא מעניק לו עדיפות או שמה עליו לתת לו יחס מיוחד כדי להוציא את המיטב ממנו? 57% מאוהדי כל הקבוצות מפנים אצבע מאשימה כלפי המאמן בנוגע להתנהלות מול השחקן וסבורים שהיה עליו לנהוג אחרת.  43% טוענים שזוהי אשמתו הבלעדית של החלוץ. אוהדי מכבי חיפה חצויים בדעתם, כשמעט יותר ממחציתם (51%) מאשימים את המאמן בעוד 49% מרוצים מהדרך בה נהג בשועה.

רוצים גם לקחת חלק בפנאטיקוס, ליגת האוהדים של ישראל?
באנדרואיד לחצו כאן
באייפון לחצו כאן