"מקווה שנעלה לפודיום עם דגלי ישראל"

נבחרת התעמלות המכשירים יוצאת לאליפות העולם בקטאר

שירי אלג'ם וגיל לוין  17.10.18 - 11:22
תחילת כתבה

אליפות העולם בהתעמלות מכשירים תיפתח בשבוע הבא בדוחא, קטאר, בהשתתפות שישה מתעמלים ישראלים: ארטיום דולגופיאט, סגן אלוף העולם בתרגיל הקרקע וסגן אלוף אירופה בתרגיל הזה, אלכס שטילוב, המתעמל הבכיר של ישראל, אנדריי מדבדב, מישה סורוקין, אלכס מיאקינין, ואילן קורצ’ק. שם יוחלט מי החמישה שישתתפו ומי יהיה המתעמל הרזרבה (מותר עד חמישה מתעמלים לכל מדינה). חשוב לציין כי לאיגוד ההתעמלות יש את כל האישורים מהגורמים הרלונטים לטיסה לקטאר, אבל דולגופיאט וקורצ'ק עדיין מחכים לאישור מצה"ל. את הנשים ייצגו אופיר נצר ומיתר לוי.

המאמן סרגיי וייסבורג אמר: "זאת פעם ראשונה שאנחנו במדינת ערב, מצד אחד זה מטריד אבל מצד שני אנחנו רוצים להוכיח שגם במדינה כזאת אנחנו יכולים להוציא תוצאות טובות. זה קשה לילדים וקשה לכולם, אני מקווה שהם יצליחו להתמודד במדינה כזאת".

"אני מקווה שהיחס יהיה כמו בכל התחרויות, שנהיה עם דגל ובגד גוף עם דגל ישראל ושלא יהיו בעיות. אבל אנחנו מוכנים להכל, יש איתנו חברי ביטחון במשלחת ואנחנו בטוחים שיהיה בסדר. לקחנו טרנינגים בלי סמל ישראל וכמובן בגד גוף עם סמל ישראל כדי שכשנהיה בפודיום, נהיה עם הדגל".

על המטרות עצמן הוסיף: "קודם כל להתחרות כקבוצה, זאת אליפות שנותנת כרטיס קבוצתי לאליפות העולם הבאה ב-2019 - מה שאף פעם לא קיבלנו. יש לנו מתעמלים חזקים -שטילוב ודולגופיאט שיכולים להביא תוצאות טובות וכמובן מדבייב שיש לו את רוב הסיכויים להיכנס לגמר. המטרה היא להיכנס לגמר ויש את כל הסיכויים שזה יקרה. בגמר זו כבר מלחמת אופי - מי שיותר חזק יצליח".