אשרם נחתה: "המדליות לא מפתיעות אותי"

המתעמלת שזכתה ב-4 מדליות במינסק: "פחות חושבת על טוקיו"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.06.19 - 13:09

תגיות: לינוי אשרם

תחילת כתבה

המטרה המוצהרת של הוועד האולימפי הישראלי לפני פתיחת המשחקים האירופיים במינסק הייתה לזכות בין שלוש לארבע מדליות. כבר אחרי היומיים הראשונים של המשחקים המשלחת הישראלית עמדה במטרה, וזאת בזכות ההישג העצום של לינוי אשרם. המתעמלת האומנותית חזרה הבוקר (שני) לארץ אחרי שקטפה ארבע מדליות בתחרויות, שתיים מזהב ושתיים מכסף.

אשרם סיימה את יום המשחקים הראשון עם המקום השני בקרב-רב, ולמחרת בגמרים האינדיווידואליים היא השיגה שלוש מדליות נוספות עם תוצאות מדהימות בתרגילי הכדור, האלות והסרט. בסך הכל המתעמלת הבכירה של ישראל הוכיחה שוב שהיא אחת הטובות בעולם בענף, ובזכותה ההמנון הלאומי כבר הושמע פעמיים בבלארוס. אשרם נחתה יחד עם שתי המאמנות שלה איילת זוסמן ולנה קופילנקו. כעשרים מתעמלות צעירות מאגודת הפועל ראשל"צ קיבלו את פניה בשלטים ובפרחים.

"וואו, אני מרגישה מדהים. אני חושבת שעבדתי מספיק קשה בשביל זה ועם צוות תומך. כולם תמכו בי, ונטלי (הפיזיותרפיסטית) הרימה אותי אחרי הפציעה באליפות אירופה. באמת הגעתי והראתי לכולם מי זאת לינוי אשרם", אמרה המתעמלת. "המדליות לא מפתיעות אותי כי עבדתי מאד קשה בשביל זה. המדליה רק מוכיחה לי שאני יכולה להגיע לרמה מאד גבוהה ובין המתעמלות הכי טובות בעולם".

אשרם מודעת לציפיות שיש ממנה בעיקר לקראת המשחקים האולימפים בטוקיו: "יש המון ציפיות, הרבה אנשים אומרים לי את תהיי 'המדליסטית הבאה', אבל אני לא מתייחסת לזה, פחות מנסה לחשוב על טוקיו, מתרכזת במה שאני עושה ולא חושבת מעבר", הבהירה.

איילת זוסמן הוסיפה: "אין ספק שלינוי היא מהמתעמלות הטובות בעולם. אנחנו לא חושבים על מה יהיה. אנחנו נהנות מהתוצר, נהנות מהדרך ונמשיך לעבוד ואם היא תמשיך ככה, היא יכולה להשיג מה שהיא רוצה". לנה קופילנקו אמרה: "לינוי מאד כישרונית. היא אוהבת להתחרות, אז אנחנו יודעות שהיא יכולה להשיג מדליות".

התחרות החשובה הבאה של אשרם היא אליפות העולם שתיערך בספטמבר בבאקו, שם המטרה של המתעמלת תהיה לקבוע את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו. חמש עשרה המתעמלות הראשונות שיתברגו בקרב רב יזכו לכרטיס לטוקיו.