היא גדולה: כסף וארד לאשרם באליפות העולם

צפו: כסף למתעמלת בחישוק, ארד בכדור. זליקמן פיספסה ארד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.09.19 - 19:35
תחילת כתבה

ממשיכה לעשות לנו המון כבוד: לינוי אשרם, המתעמלת הבכירה של ישראל מהפועל ראשון לציון, השיגה היום (שני) מדליית כסף בתרגיל החישוק ומדליית ארד בתרגיל הכדור באליפות העולם בהתעמלות אמנותית הנערכת בבאקו. אשרם ביצעה תרגיל חישוק נהדר וסיימה עם תוצאה של 23.400, אשר הציבה אותה במקום השני וסידרה מדליה יוקרתית. לאחר מכן, היא השיגה 22.400 בכדור - תוצאה שהספיקה לה לארד.

גם ניקול זליקמן בת ה-18 ממכבי תל אביב הייתה קרובה למדליית ארד, אבל סיימה במקום הרביעי של תרגיל החישוק עם 21.450 נקודות אחרי תרגיל נקי וטוב שלה. זליקמן קיבלה בתרגיל הכדור את אותה התוצאה מהתרגיל הראשון - 21.450, תוצאה שהספיקה למקום השביעי מתוך שמונה. מבחינת זליקמן, עצם ההעפלה לגמר היא הישג נהדר, והיא יכולה לצבור המון ביטחון ואופטימיות מההופעות הטובות שלה באליפות עד כה.

מחר ובחמישי ייערכו מוקדמות תרגילי האלות והסרט, כשבחמישי בערב ייערכו הגמרים של התרגילים הללו. ביום שישי תתקיים התחרות המשמעותית ביותר- גמר הקרב רב. שם, 16 המתעמלות שתסיימנה ראשונות תזכנה את המדינה שלהן בקווטה, כרטיס הכניסה למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020.

צפו: תרגיל הכדור של לינוי אשרם

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הגיבה להישג ואמרה: "לינוי אשרם בוחרת פודיום עם הזכייה שלה בשתי מדליות כבר ביום הראשון באליפות העולם! לינוי שלנו ממשיכה להוכיח שהיא חלק בלתי נפרד מהצמרת העולמית עם זכייתה במדליית הכסף בתרגיל החישוק ובמדליית הארד בתרגיל הכדור באליפות העולם בבאקו. כבוד גדול גם למתעמלת הצעירה, ניקול זליקמן שהפגינה ביצועים כמעט מושלמים בתחרות מצוינת מבחינתה. שאפו ענק לצמד המאמנות איילת זוסמן ולנה קופילנקו שמצליחות פעם אחר פעם להביא את המתעמלות בשיא הכושר לתחרויות המאני-טיים. מאחלת הצלחה למתעמלות בתרגילי האלות והסרט מחר ובמיוחד בתחרות הקרב-רב ביום שישי".

גם באיגוד ההתעמלות בירכו: "אנו גאים ביותר בהישגי המתעמלות הישראליות באליפות העולם, הן מוכיחות במעמד החשוב ביותר כי ישראל היא מעצמה עולמית בענף ההתעמלות האמנותית. שתי המתעמלות הישראליות עלו לגמר, ניקול זליקמן ביצעה תרגילים מצוינים והוכיחה שמקומה בצמרת. לינוי אשרם עם שתי מדליות באליפות עולם וממשיכה לעשות היסטוריה! מצפים למתעמלות עוד ימי תחרויות לפניהן כך שאנו כבר עם הפנים למטרות הבאות".

צפו: תרגיל החישוק של זליקמן