ענק: דולגופיאט סגן אלוף העולם בתרגיל הקרקע

המתעמל הישראלי היה מרחק נגיעה מהישג היסטורי - זכייה במדליית הזהב - אבל נאלץ להסתפק בכסף ובכך שיחזר את הישגו מלפני שנתיים. יש עוד תקווה גדולה לטוקיו 2020

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.10.19 - 17:36
תחילת כתבה

הישג נפלא לארטיום דולגופיאט: המתעמל הישראלי השיג היום (שבת) ציון נהדר של 15.200 בגמר תרגיל הקרקע באליפות שנערכת בימים אלה בשטוטגרט וזכה במדליית הכסף. בכך, שיחזר סגן אלוף אירופה בשנתיים האחרונות את ההישג הנהדר בתרגיל הקרקע מ-2017.

חשוב לציין כי בעקבות ההעפלה שלו לגמר, השיג דוגלופיאט את הכרטיס למשחקים האולימפיים בטוקיו והיום הוא היה יכול להתרכז בקרב על המדליה. עם הזכיה, דולגופיאט הפך למתעמל הישראלי הראשון שזוכה בשתי מדליות כסף באליפות העולם, כאשר אלכס שטילוב זכה בעברו בשתי מדליות ארד.  

דולגופיאט עלה שני למשטח, אחרי ניקיטה ניגורני הרוסי שביצע טעות כבר בפס הראשון שלו. הוא ביצע תרגיל נהדר ונקי ללא טעויות עם נחיתות מדויקות וקיבל עליו ציון מצוין של 15.200 נקודות.

דולגופיאט ידע שיש לו ציון נהדר, אך היה צריך להמתין ולראות מה יעשו שאר המתעמלים ובעיקר ארתור דללויאן, אלוף העולם במכשיר הזה מהשנה שעברה שרצה להגן על תוארו וסגן אלוף העולם בקרב רב מאתמול. אלא שדלוליאן ביצע טעות קשה, בעקבותיה קיבל את הציון 14.800 נקודות, שהשאיר אותו נטול מדליה. יולו קרלוס הפיליפיני, עוד יריב חזק, עלה שביעי למשטח וביצע תרגיל מצויין עליו זכה לציון של 15.300 נקודות, מה שהוריד את דולגופיאט למקום השני. שיאו רוטנג מסין זכה במדליית הארד.

כזכור, דולגופיאט, שמלווה ע"י מאמנו סרגיי וייסבר והפיזיותרפיסט אדם באדיר, עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשון במוקדמות עם ציון של 15.033. הוא היה המתעמל היחיד שקיבל ציון גבוה מ-15 נקודות. 

איגוד ההתעמלות מסר בתגובה: "אליפות העולם בהתעמלות מכשירים מאחורינו, ואת המטרות החשובות ביותר השגנו. שני כרטיסים למשחקים האולימפיים בטוקיו לארטיום דולגופיאט ואלכס שטילוב. היום, התווספה מדליית כסף לארטיום בגמר הקרקע היוקרתי בתחרות. אין ספק כי, גם בתחרות זו, עוצמתה של מדינת ישראל מורגשת היטב בזירת ההתעמלות הבינלאומית, וזאת הודות לעבודה קשה של המתעמלים וכמובן הצוות המקצועי ובראשם המאמן הלאומי סרגיי וייסבורג".