דולגופיאט נחת: "אנסה לזכות בזהב בהמשך"

נבחרת ההתעמלות חזרה. שטילוב: "לא טס לטוקיו כדי לטייל"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.10.19 - 00:35
תחילת כתבה

ארטיום דולגופיאט, שהוכתר ביום שבת האחרון לסגן אלוף העולם בתרגיל הקרקע, נחת הלילה (בין שני לשלישי) בארץ יחד עם חבריו לנבחרת: אלכס שטילוב, שהשיג את הקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו וזו תהיה הופעתו הרביעית במשחקים, ואנדריי מדבדב, שימשיך לנסות להשיג את הקריטריון בשולחן הקפיצות. אנשי איגוד ההתעמלות קיבלו את פניהם של המתעמלים, המאמנים סרגיי וייסברג ואנדריי גריבנוב, ראש המשלחת ורד עצמון והפיזיותרפיסט אדם באדיר.

דולגופיאט אמר במסיבת העיתונאים: "אני מאוד שמח להיות בחברה כזאת שכולנו עזורים אחד לשני. מאוד שמח על התחרות שכולנו עשינו. עם רגל אחת הייתי עם הזהב וברגע האחרון מישהו עקף אותי, אז כמובן שהייתה קצת אכזבה, אבל מצד שני זה הישג עצום. ננסה בהמשך לשים את הרגל השנייה על הזהב. מה יהיה בטוקיו? יש עוד שנה, אני לא אוהב לחשוב מה היה ומה עשיתי, לכל תחרות אני בא עם דף חדש וצריך להוכיח את עצמי".

שטילוב, שנכנס לרשימה מצומצמת של ספורטאים ישראליים שישתתפו ארבע פעמים במשחקים האולימפיים, פרגן לחברו לנבחרת: "עכשיו אנחנו מתחילים שלב חדש, הכנה לטוקיו. אני בטוח שאם נמשיך באותה דרך נגיע רחוק. ההישג של ארטיום הוא עצום, הוא הוכיח שהוא בין הטובים בעולם ויכול לנצח כל אחד. ציפינו וידענו שהוא יכול לזכות גם בזהב אבל נחכה לזה. הכל בידיים וברגליים שלנו".

על טוקיו אמר המתעמל הוותיק: "נתכונן לאולימפיאדה הזאת בכל הכח. המטרה היא לא רק להשתתף, אלא לעשות תחרות טובה בקרקע, גמר ולנסות לזכות במדליה. אני לא טס לאולימפיאדה הרביעית שלי לטיול או לסמן וי. מבחינה מקצועית, נצטרך לעבוד עוד יותר קשה. מבחינתי זו האולימפיאדה הכי חשובה. האם זו האחרונה? גם לפני ריו חשבתי שזו תהיה האולימפיאדה האחרונה. כמו שלמדתי אי אפשר לדעת. נסיים את האולימפיאדה ונראה מה קורה".

סרגיי וייסברג הוסיף: "המטרה הייתה לזכות בכרטיסים לטוקיו 2020. היו לנו שלושה מתעמלים, עם שניים הצלחנו, אלכס וארטיום, מדבדב בגלל הפציעה מתכונן לתחרות הבאה. ארטיום עשה הישג, זו אמנם פעם שנייה אבל ההתרגשות הייתה הרבה יותר גדולה".

עודד אברמסון, יו"ר האיגוד אמר: "כולנו בהתרגשות גדולה, הבאתם גאווה גדולה לכולם. נמשיל לעבוד עד טוקיו ונגיע להישגים".

משה יצחק, יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד: "אנחנו כבר כמה שנים עושים עבודה טובה בוועדה המקצועית. יש לנו את אחד המאמנים הטובים בעולם, סרגיי, אבל לאור השנתיים הקשות והתנאים הקשים באולם בעיני הוא מספר אחד בעולם. אנחנו כולם מסתכלים על המדליה אבל ההישג של אלכס הוא מדהים, יצר תקדים בלתי רגיל".