מתרגל לתהילה: דולגופיאט חוגג את המדליה

צפו במתעמל ב"מגרש פתוח": "כבוד להיות סגן אלוף עולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.10.19 - 20:08
תחילת כתבה

פחות משנה לפני אולימפיאדת טוקיו, ארטיום דולגופיאט מתחיל לסמן מטרות: המתעמל רשם הישג גדול, כשזכה במדליית כסף באליפות העולם, לאחר שסיים שני בתרגיל הקרקע. הזכייה בהחלט פותחת את התיאבון לקראת המשחקים בקיץ ביפן, ולאחר ההצלחה, התיישב דולגופיאט ב"מגרש פתוח" כדי לדבר על החלומות, ההישגים והתהילה המפתיעה שנפלה עליו.

"זו הרגשה מטורפת", הודה דולגופיאט, "אני שמח מאוד שהצלחנו להיכנס לאולימפיאדה וגם לקחת מדליה. עבדנו מאוד קשה ואני שמח שהגענו. האמת שכבר הייתי קרוב מאוד לזהב, אך הפיליפיני לקח אותה ברגע האחרון. ממשיכים הלאה. דווקא אחרי האכזבה, אתה מבין שאתה סגן אלוף עולם. זה כבוד לעצמך ולמדינה, זה דבר גדול מאוד".

המתעמל הצעיר עדיין מתרגל למעמד החדש: "לא מזמן נסעתי באוטו ליד ביתי, ומישהו עצר ואמר לי: 'כל הכבוד, אתה עושה עבודה טובה מאוד'. זה היה מרגש. אני לא מצטלם כמעט, אבל אחרי התחרות באו להצטלם איתי. היה לי קשה גם לבוא ולהתראיין, אבל לאט לאט התרגלתי". כמו כן, הוא התייחס גם למצבו הפיזי, ולהתאוששות שחווה: "היו לי כאבי גב בערך מ-2014, בנסיעה לאוטובוס כל אבן הייתי מרגיש, זה היה סיוט, אבל עכשיו אני מרגיש פחות כאבים. אולי התרגלתי".

האם יצליח להביא מדליה בטוקיו? דולגופיאט נשאר אופטימי: "אני עוד מקווה", הוא אמר, "עוד לא הייתי באולימפיאדה ואני לא מבין כמה זה מרגש. בגלאזגו יצאתי למשטח, רק הרמתי את הידיים וכמעט נפלתי אחורה מהרעידות שלי".