ישראל בגמר אליפות אירופה במכשירים

הישג בהתעמלות: דוגלופיאט ומיאקינין עלו ל-3 גמרים אישיים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  10.12.20 - 20:15
(באדיבות איגוד ההתעמלות)
(באדיבות איגוד ההתעמלות)
תחילת כתבה

הישגים טובים למתעמלים הישראלים באליפות אירופה בהתעמלות מכשירים שנערכת במרסין, טורקיה.  נבחרת ישראל העפילה לגמר הקבוצתי ובנוסף ארטיום דוגלופיאט ואלכס מיאקינין העפילו לשלושה גמרים אישיים.

נתחיל עם הנבחרת, שכוללת את ארטיום דולגופיאט, אלכס שטילוב, אנדריי מדבדב, אלכס מיאקינן, ואילן קורצ'ק, שעלתה כאמור לגמר לאחר שסיימה חמישית בדירוג הכללי עם סך של 235.760 נקודות. שש מדינות עלו לגמר שיערך בשבת, ומול ישראל יתמודדו: טורקיה, אוסטריה, הונגריה, אוקראינה ובולגריה.

בנוסף להישג הקבוצתי, מתעמלי הנבחרת התברגו גם לשלושה גמרים אישיים. ארטיום דולגופיאט, סגן אלוף העולם וסגן אלוף אירופה הנוכחי על הקרקע, העפיל לגמר על המכשיר כשהוא מדורג שני עם 14.933 נק׳. בנוסף, עלה דולגופיאט גם לגמר הקפיצות כשהוא מדורג שלישי לאחר שביצע שתי קפיצות טובות עליהן קיבל ציון ממוצע של 14.350 נק׳. אנדריי מדבדב, סגן אלוף אירופה הנוכחי על המכשיר, נותר מחוץ לגמר (סיים 11) לאחר נפילה בקפיצה הראשונה.

ההפתעה הנעימה הגיעה מכיוונו של אלכס מיאקינין שהעפיל לגמר המתח, המכשיר החזק שלו, כשהוא מדורג שלישי עם 14.033 נק׳. זה יהיה גמר ראשון שלו באליפות אירופה. הגמרים על המכשירים הבודדים יערכו בראשון. אלכס שטילוב, לא הצליח להתברג בשמינייה הראשונה של תרגיל הקרקע, כשהוא סיים במקום ה-11 עם 13.833 נקודות. את הנבחרת מלווים המאמן הלאומי סרגיי וייסברג, הפיזיותרפיסט אדם בדיר וראש המשלחת ורד עצמון.