לחיי הכדורגל: 10 יעדים, 10 בירות שאתם חייבים לנסות

טסים לאירופה? אין שילוב טוב מכדורגל ובירה. עזבו את המותגים המוכרים בצד ותנו צ'אנס למתחרות המקומיות - עשר בירות אירופאיות מעולות שאתם חייבים לנסות

גיל לוין
גיל לוין  31.10.17 - 15:44
תחילת כתבה

טסים לראות כדורגל באירופה? תכינו את הכבד. אין שילוב טוב מכדורגל ובירה - לפני, אחרי ואפילו תוך כדי המשחק. ואם כבר הגעתם, וותרו על המותגים המוכרים ותנו צ'אנס למתחרות המקומיות. עשר בירות אירופאיות שאתם חייבים לבדוק בגיחה הבאה לאירופה, צ'ירס

מינכן
שם: Augustiner Helles
סוג: לאגר מינכן
אחוז אלכוהול: 5.2%
כמה עולה: 2.70 €
ובתכלס: באה להרים - בווארית קלאסית ומתונה, עם ותק של 130 שנים בשוק. צלולה, קלילה ועושה שמח.

פריז
שם: Deck & Donohue Trouble #6
סוג: בלונד אייל
אחוז אלכוהול: 7%
מחיר: 4.00 €
ובתכלס: תעשה לכם בית ספר - צרפתית מסורתית ומסוכנת. בלונדינית בהירה, שעושה רושם עדין וקליל, אך תעשה מכם בדיחה כשתנסו לנדנד את דרככם בשכרות החוצה.

רומא
שם:
Baladin Open Amber
סוג: אמריקן פייל אייל
אחוז אלכוהול: 7.5%
מחיר: 3.90 €
ובתכלס: זבנג וגמרנו - בירת בוטיק איטלקית למביני עניין. מרירה עם נגיעות קרמל ובגוון ענברי עכור, המקנה לה מראה קלאסי, בורגני ובעיקר - מטעה. כי מאחורי המראה התמים מסתתר אחוז אלכוהול מפתיע, שיהפוך אתכם ללא פחות מליצני חצר.

פראג
שם: Budweiser Budvar
סוג: לאגר בהירה
אחוז אלכוהול: 5%
מחיר: 3.00 €
ובתכלס: אחת מהחברה - בהירה, תוססת ופירותית. הבירה הנמכרת ביותר בצ'כיה, שבמקרה גם מככבת כמשקה הרשמי של נבחרת ההוקי בצ'כיה, רק לנו זה נראה כמו שילוב מסוכן?

לונדון
שם: London Porter
סוג: פורטר בריטי
אחוז אלכוהול: 5.4%
מחיר: 2 €
ובתכלס: רק נראית כבדה - הבירה הלונדונית המפורסמת היא פורטר אותנטית, כהה ושוקולדית, שלמרות החזות המאיימת – תתגלה כנעימה וקלילה במיוחד.

מדריד
שם: La Virgen Jamonera
סוג: אמבר אייל
אחוז אלכוהול: 5.5%
מחיר: 2 €
ובתכלס: ספרדית צעירה ומגניבה - בירה נעימה בגוון נחושת צלול ואחוז אלכוהול ממוצע פלוס, שבאה טוב בכל סיטואציה ושעה ביום.

גלזגו
שם: Brewdog Punk IPA
סוג: אינדיה פייל אייל
אחוז אלכוהול: 5.6%
מחיר: 2.75 €
ובתכלס: סקוטית בועטת - ברואודוג אמנם צעירה בשוק, אך נותנת בראש למתחרות הגדולות. Punk IPA מככבת כבירת הדגל, והיא מאופיינת בנגיעות מפתיעות של פירות טרופיים ומרירות קלה.

ברצלונה
שם: Rosita
סוג: בלונד אייל
אחוז אלכוהול: 5.5%
מחיר: 2 €
ובתכלס: הכל דבש - בירה קטלונית מתובלנת בנגיעות דבש, לאלו שרוצים לטעום משהו שונה ומעניין ומוכנים לקחת את הסיכון שהם לא יוכלו להפסיק.

מוסקבה
שם: Nevskoe Imperial
סוג: לאגר
אחוז אלכוהול: 4.6%
מחיר: 1.10 €
ובתכלס: באה עם וודקה - הבירה הנמכרת והפופולרית ביותר ברוסיה, שבאופן מפתיע מכילה אחוז אלכוהול די רגוע, שיתאזן מצוין עם שוט של וודקה מסורתית.


פיראוס
שם: Mythos
סוג: לאגר
אחוז אלכוהול: 5%
מחיר: 3.5€
ובתכלס: לא מסבכת - בירה ים תיכונית טיפוסית לאלו שלא אוהבים להשתגע. תוססת, קלילה וקיצית שמצננת את החום בלגימה וקולעת לטעם של כל אחד.