"אמרתי לסטיב קר במסדרון שלא יאכזבו אותנו"

גינזבורג למגרש פתוח: "אוסטרליה? משימה קשה, נבחרת חכמה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.09.19 - 18:03
תחילת כתבה

אחד הנציגים הישראליים הכי אנדרייטד שמייצגים אותנו בספורט העולמי הוא ללא ספק ננו גינזבורג. מאמן נבחרת צ'כיה, שכבר 13 שנים נמצא בחו"ל ונחשב "ליגיונר", העפיל היום (שני) עם הנבחרת שלו לרבע גמר המונדובאסקט, ההישג הגדול ביותר שלו בקריירה. לאחר ההעפלה המפתיעה הוא התפנה להתראיין לתכנית "מגרש פתוח", ודיבר על האופוריה הצ'כית.

"במשחק שלנו הייתי רגוע לעומת מה שהיה עכשיו עם ארה"ב. ספק? בבית שכזה אתה כל הזמן לא בטוח. אמרתי לסטיב קר 'אל תאכזבו אותנו', והוא אמר שזה תלוי בשחקנים. זה מטורף מה שקורה פה, זה הדבר הכי מדובר בצ'כיה היום. הרגשה טובה, זה מקדם את הכדורסל בצ'כיה".

מבחינה מקצועית, גינזבורג הסביר מה קרה מול יוון ומה צפוי לקרות נגד אוסטרליה: "המשחק נגד יוון היה פיזי לשני הצדדים. כל הצדדים מנצלים את השיפוט, שנותן לשחק חזק. אני חטפתי גם טכנית, ידעתי שאקבל אותה. אני חושב שלשני הצדדים היו טעויות שיפוט, אף צד לא קופח. יאניס צריך להבין שזה אירופה, הוא יחדור לסל ולא יחכה לו שחקן אחד אלא ארבעה. אוסטרליה? ראיתי אותם פעם אחת בהכנה נגד ארה"ב. זו נבחרת שמעבר לזה שהם גדולים וחזקים הם גם חכמים. זו משימה מאד קשה. אם במקרה נצליח לעשות מולם משהו זה יהיה באמת יפה".

המאמן גם נשאל לגבי אפשרות להגיע ל-NBA: "מקווה, אנחנו מציאותיים ולא יודעים עדיין מה יקרה. ברור שעם הקשרים הנכונים אפשר להגיע לכל מיני מקומות. איפה נחגוג הערב? איזה לחגוג, עכשיו אנחנו חוגגים עם הטלוויזיה והרדיו, ועוד יומיים יש לנו משחק".