דונובן מיטשל: "מי שלא רצה להיות פה, זה עליו"

כוכב ארה"ב זעם אחרי ההדחה המפתיעה ברבע גמר המונדובאסקט וסימן את המבריזים. פופוביץ': "זה כואב, אבל אנחנו ממשיכים". גובר וצרפת חגגו: "באנו לפה בשביל הזהב"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.09.19 - 18:01
תחילת כתבה

על הנייר, היא הנבחרת החזקה ביותר שיש לכדורסל להציע, אבל רבים היו מופתעים אם ארצות הברית הייתה זוכה, עם הסגל הנוכחי, באליפות העולם. וזה, למעשה, אומר הכל. אחרי שתי זכיות רצופות, האמריקנים איבדו סיכוי לשמור על הכתר לאחר הפסד 89:79 לצרפת ברבע הגמר.

גרג פופוביץ' נאלץ להסתדר עם חיסורים רבים במונדובאסקט לאחר שבזה אחר זה שחקנים בכירים רבים ויתרו על השתתפותם. זה הוביל לכך שארה"ב הגיעה לטורניר עם סגל מוגבל (יחסית, בכל זאת שחקני NBA), מה שאיפשר לגדולות של אירופה לחלום בגדול, והטריקולור לא נתנה להזדמנות לחמוק ממנה.

"כל מי שלא רצה להגיע - זה עליו", הדגיש בסיום דונובן מיטשל, שאמנם קלע 29 נקודות, אבל אף לא אחת מהן ברבע האחרון, "יש פה 12 שחקנים שרצו להילחם, ואני אלחם תמיד לצד החבר'ה האלה. מי שלא רוצה לשחק, לא רוצה לשחק".

כוכב יוטה ג'אז הוסיף: "העונה שלנו הסתיימה ובאנו הנה לעבוד בשביל המאמן פופוביץ' ושאר הצוות. יש פה 12 שחקנים שרוצים לשחק עבור ארצות הברית, כמו בכל נבחרת אחרת. זה מבאס שחלק במדינה לא מעריך את זה, אבל לא אכפת לנו. רצינו לבוא להתחרות וכך עשינו".

גרג פופוביץ', שלקח את המושכות ממייק ששבסקי ולא הצליח לשמור על רצף הזכיות, סיכם: "כל הפסד כואב ובמקרה הזה זה כואב מאוד, אבל החיים ממשיכים. היינו שמחים לנצח, בדיוק כמו כל אחת אחרת בטורניר, אבל כולנו בוגרים ולכולנו יש משפחות וחיים ויהיה בסדר".

מנגד, רודי גובר, שהצטיין עם 21 נקודות ו-16 כדורים חוזרים, הבהיר: "הגענו לכאן כדי לזכות בזהב. הרבה אנשים לא נתנו לנו סיכוי, אבל השגנו את הניצחון. עם זאת, זה לא ישנה דבר אם לא נלך עד הסוף ונזכה באליפות".