"אבדיה מתאים לקליבלנד, במגרש ומחוצה לו"

בארה"ב עסקו באפשרות שיגיע לקאבס: "קשוח, רב תכליתי וחכם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.20 - 19:15
תחילת כתבה

דראפט 2020 ב-NBA אומנם נדחה שוב, הפעם לחודש נובמבר, אך הקבוצות וכלי התקשורת בארה"ב לא מורידים הילוך לקראתו. מי שנמצא במוקד הוא דני אבדיה, שעל פי התחזיות צפוי להיבחר בין מקומות 4-8, ואחת הקבוצות ששמה עליו את עיניה היא קליבלנד קאבלירס, שבמדיה שיחקו בעבר כוכבים אחרים של מכבי תל אביב, כמו עומרי כספי ואנתוני פארקר.

העיתונאי האמריקאי כריס פדור, שמסקר את הקבוצה, התראיין לאתר "פאנסיידד" והתייחס לאפשרות שהקאבס יבחרו בישראלי. "אבדיה הוא לא רק אחד המובילים בדראפט, אלא גם מתאים לתרבות של הקאבס, במגרש ומחוצה לו", אמר פדור, והתייחס גם מבחינה מקצועית: "מצביעים על כך שהיד המובילה שלו נמצאת על הכדור ולא מצדו, דבר שעלול לגרום לחיכוכים בהמשך הפעולה שלו ויוביל לחוסר יציבות. בכיר נוסף במועדון הרגיש שאבדיה לא זורק במספיק ביטחון, אך מוסר העבודה הגבוה שלו הובילו לשיפור. הוא קשוח, רב תכליתי, חכם ויש לו ניסיון. הוא יכול לשחק בעמדות 2, 3 ו-4, הוא פוינט פורוורד עם ראייה מצוינת ויכולת למסור מפיק אנד רול בחצי המגרש".

View this post on Instagram

🤷🏻‍♂️

A post shared by Deni Avdija (@deniavdia8) on

לפי פדור, קליבלנד השקיעה לא מעט מחקר כדי להבין מי הוא דני אבדיה: "הקאבס עשו עליו עבודה נרחבת, והוא יכול להיות מוכן יותר מאחרים בדראפט הזה בהתחשב בתפקיד שקיבל בליגה תחרותית מעבר לים, בזמן שהמגפה עצרה את הכדורסל במכללות. הגנ'רל מנג'ר קובי אלטמן, מנהל הסקאוטינג ברנדון ווינס ועוזר הג'נרל מנג'ר מייק גאנסי טסו לראות את אבדיה באופן אישי לפני שהכל נסגר. המאמן ג'יי בי ביקרסטאף הגיע לשחקנים כמו עומרי כספי, טיילר דורסי וטאריק בלאק כדי לקבל מידע על אבדיה ואיך הוא ישתלב בחדר ההלבשה".

פדור מדגיש כי למרות שקליבלנד תבחר חמישית בדראפט, כלל לא בטוח שהיא תהיה בעמדה להחליט אם להמר על הכישרון הישראלי: "מוקדם לקבוע שאבדיה יהיה הבחירה החמישית בדראפט. מקורות מדווחים שראשי הבולס אוהבים אותו ועשויים לבחור אותו בבחירה הרביעית, מקום אחד מעל קליבלנד. השאלה אם כולם בבולס יחשבו ככה, והאם לקאבס יהיה סיכוי לקבל את ההחלטה בכוחות עצמם".

View this post on Instagram

First week of work done... Im hungry. #LivingTheDream

A post shared by Deni Avdija (@deniavdia8) on