הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כבוש את העולם": מדריך הדראפט של כספי לאבדיה

הטיולים ברחבי ארצות הברית, המבדקים, האימונים והציפייה. השבוע שלפני ערב הדראפט כולל שלל אירועים שעשויים לשנות את התמונה כולה. לפני הרגע הגדול של אבדיה, עומרי כספי משתף בחוויות שחווה רק מי שהיה שם: "להיבחר בדראפט? אחד הרגעים המרגשים"

רועי כהן
רועי כהן  14.11.20 - 17:00

בעוד שבוע, דני אבדיה סוף סוף יחווה את הדבר האמיתי וכל ישראל יחד איתו. היהלום, כמובן, צפוי להיבחר באחת מעשר המקומות הראשונים בדראפט ולעשות היסטוריה בקנה מידה ארצי ומי שעמד במקומו הוא כמובן עומרי כספי שהיה הישראלי הראשון להיבחר בסיבוב הראשון.

רגע לפני, כספי שיתף בתחושות שעברו עליו וסביר להניח שיעברו גם על אבדיה בערב המיוחל: "רגע הבחירה? התרגשות מטורפת, בטח לילד צעיר שזה חלום חייו. מצד שני, יש איזשהו חשש... ערב הדראפט הוא ערב מאוד לא צפוי, יש כמה קבוצות שאוהבות אותך ואתה יודע פחות או יותר איפה אתה אמור להיבחר, אבל דברים יכולים להשתנות מהר מאוד, אם זה טריידים או קבוצה שעושה בחירה לא צפויה. זה יכול להשתנות לטובה או לרעה. יש חשש, ציפייה, התרגשות, זה מכלול של רגשות. זה ערב שאתה לוקח אותו לכל החיים ומבחינתי זה אחד הרגעים המרגשים בקריירה להגשים חלום כזה".

כספי המשיך: "זה קורה כ"כ מהר. אתה נמצא מול הטלויזיה, מול המצלמה, המשפחה ואתה לא רוצה להרוס את ההתרגשות של כולם. אתה רוצה לשמוע שזה באמת קורה. תמיד יש את הרגע עצמו. אני לא חושב שלא יורד האסימון עד הרגע שאתה באמת מגיע לקבוצה עצמה, אתה מקבל את החולצה שלך ואתה מגיע להיכל לאימונים ולמשחקים. שם זה באמת קורה, אתה חותם על החוזה...".

"השבוע-שבועיים האחרונים בעיקר כוללים את הציפייה והזמן שאתה מחכה לדראפט עצמו בעוד שהמאמץ המנטלי והפיזי הכי גדול הוא בתקופה שלפני כן", סיפר כספי. "אתה עובר מעיר לעיר, מקבוצה לקבוצה, אימונים, מבדקים פסיכולוגיים, פיזיולוגיים, טיסות והאימון עצמו שהוא אימון של שעתיים, אינטנסיבי, של אחד-על-אחד עם השחקנים שאתה מתחרה איתם בעצם על מקום בדראפט. אחרי שאתה מסיים את כל התהליך הזה, מגיעה ההתרגשות והציפייה. מצד שני אתה רוצה להיבחר כמה שיותר גבוה אז אתה באמת מתרגש. מחכה לערב עצמו".

כספי הסביר עוד על התהליך שעוברים השחקנים וגם הקבוצות לקראת רגע האמת: "בשבוע שלפני הדראפט כל הצוות המקצועי של הקבוצה מתיישב יחד עם המאמנים והם בוחנים שחקן-שחקן. התהליך שעוברים בשיקאגו, זה נקרא פרי דראפט קומביין, שם עובדים על מהירות התגובה, הקפיצה לגובה וזה בעצם יכול להראות על איזשהו פוטנציאל. השיחות האישיות עם הקבוצות עצמן, עם המנהלים הבכירים, שבהן יש שיחה אישית, אינטימית, שככה הם לומדים להכיר את האופי של השחקן. כמובן האימון עצמו בו מנסים להעמיד אותך בסיטואציות טיפה מאתגרות, בין אם זה אחד-על-אחד, בין אם זה תרגיל שאתה בחיסרון הגנתי או ביתרון התקפי ורוצים לראות איך אתה מגיב ואז מתקבלת ההחלטה".

ולסיום, מה כספי של 2009 היה אומר לדני אבדיה של היום? "בוא נלך לכבוש את העולם. יש תמימות של ילדים לפעמים, אבל באמת אמונה שהכל אפשרי", סיכם.