דני אבדיה: בארה"ב ניתחו, "לא בטוח שיתאים לוושינגטון"

בבליצ'ר ריפורט ניתחו: "היה יותר מדאיג כשהוא סומן כטופ-5, אבל כבחירה תשיעית דווקא יש יותר מה לאהוב מהמשחק שלו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 08:55
תחילת כתבה

כבר אי אפשר לחכות עד שעונת 2020/21 ב-NBA תיפתח. הלילה (בין רביעי לחמישי) נרשמה היסטוריה כששני ישראלים נבחרו ביחד בדראפט של הליגה הטובה בעולם, כשדני אבדיה נבחר תשיעי על ידי וושינגטון וים מדר באופן מדהים נבחר 47 על ידי בוסטון. ברחבי התקשורת האמריקנית ניסו לנתח את האירוע כולו, ואנחנו פה כמובן מתרכזים במה נאמר על שני הנציגים הכשרוניים שלנו.

 • בארה"ב ניתחו: "אבדיה? כנראה הגניבה של הדראפט">
 • אבדיה: "ישראל מדינה קטנה, זה כבוד ענק עבורי"
 • "לעזאזל כן!": רגע ההודעה של וושינגטון>
 • וושינגטון על הכוונת: מה מחכה לאבדיה בקבוצה?
 • וויצ'יץ': "וושינגטון התפללה שאבדיה יגיע אליה">
 • מסודר: כמה אבדיה ירוויח בחוזה הראשון שלו?
 • נתחיל עם אבדיה. ב'בליצ'ר ריפורט' המוכר והמוערך דירגו את כל הבחירות של כל הקבוצות השונות לאורך הלילה, ולגבי היהלום שיצא ממכבי תל אביב צוין כי נאמר עליו לא פעם ולא פעמיים שהוא נחשב ל"אחת הבחירות הכי בטוחות של הדראפט הזה, בעקבות המבנה הפיזי שלו, הכלים שלו, המנטליות של מקצוען ורשימת ההישגים שלו ברמות גבוהות". אולם, היו גם ספקות לגבי ההשתלבות שלו אצל הוויזארדס.

  תחילה נכתב שיש לו זריקה לא הכי יציבה מבחוץ, וכל המאפיינים הפיזיים שלו לצד העובדה הזאת בנוגע ליכולת זריקה גורמים לסימני שאלה לגבי הצבתו לצד ג'ון וול. בכתבה בבליצ'ר ריפורט כן החמיאו לו על יכולות הכוח המתפרץ שלו ועל העובדה שהוא יודע תמיד להיות במקום הנכון ובזמן הנכון בכל הקשור ביכולת הגנתית, ומנגד המשיכו לטעון כי יש עוד לעבוד על הזריקה שלו. לסיום, נכתב כי כשהוא נחשב לבחירה של טופ-5, הייתה קצת יותר דאגה לנוכח המחשבה שהוא לא שחקן עילאי כמו הרבה פרוספקטים אחרים שמגיעים לדראפט, אבל כבחירה תשיעית אפשר אולי ליהנות ממנו הרבה יותר, "גם אם לא בטוח שהוא יתאים לצרכים של וושינגטון".

  באתרים בכירים אחרים בעיקר ציינו את העניין שהתעניינות בשחקנים אחרים גרמה לאבדיה לצנוח למקום התשיעי, ושאפשר לומר שוושינגטון זכתה בעקבות כך. "אין לו נקודת תורפה מאוד משמעותית במשחק שלו", נכתב עליו. "אבל האחוזים שלו מהקו במכבי ת"א לא מעודדים. אם הוא ימצא דרך להפוך את עצמו לאיום בזריקות שלו, הוא יוכל להיות באמת בחירה מוצלחת ביותר". כמו כן, אתר אחר הביא ציפייה מעניינת: "הוא כנראה לא יהפוך לכוכב, אבל הוא חכם וחזק מספיק כדי לייצר לעצמו קריירת NBA ארוכה".

  לגבי ים מדר היו פחות ניתוחים, מטבע הדברים לנוכח המקום בו נבחר והמחשבה כי הוא ככל הנראה יישאר בישראל. אבל בבליצ'ר ריפורט כן התייחסו גם אליו וציינו כי מדובר בשחקן שרק במקרים נדירים מוריד את הרגל מהגז. מצד אחד נכתב כי הוא אוהב מאוד להתקיף בעזרת חדירות וכדרורים, אבל מצד שני ציינו כי אין לו יכולת קליעה כל כך טובה. כמו כן, בכתבה החמיאו להגנה האסרטיבית שלו, שמחייבת שינוי בהתקפה הנגדית וגורמת לפעמים לאיבודי כדור.

  האתר המוכר התחשב בעובדה שהסגל של בוסטון מאוד עמוס וכי הבחירה בים מדר נעשתה ככל הנראה מתוך מחשבה שהוא לא יהיה העונה בארה"ב.