"לא הגיוני. הוויזארדס מפספסים את אבדיה"

בארה"ב ניתחו: "הכל תירוצים. בסן אנטוניו זה לא היה קורה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.03.21 - 12:26
תחילת כתבה

לא מעט אנשים בתוך הקהל הישראלי בטוחים שצמד הכוכבים בראדלי ביל וראסל ווסטברוק פוגעים בדני אבדיה, כולל מאמנו לשעבר של הישראלי אריאל בית הלחמי, אבל מאמן וושינגטון סקוט ברוקס חושב אחרת. לפני ההפסד הביתי 125:111 לממפיס, הוא התייחס לסוגיה הזו.

"ווסטברוק וביל דוחפים את דני קדימה", אמר ברוקס. "הם יודעים שהוא הולך להיות ממש טוב בהמשך העונה, ואפילו יותר טוב בהמשך הקריירה שלו. הם דוחפים אותו קדימה ויש סיבה לכך. אם הם לא היו חושבים שהוא יהיה מצוין, הם לא היו עושים את זה, תסמכו עליי".

"דני יהיה בסדר גמור", הוסיף ברוקס. "אני אוהב אותו והחברים לקבוצה אוהבים אותו. לפני המשחק דיברתי איתו ואמרתי לו שאני גאה בו. הוא ימשיך להתפתח ולהשתפר ככל שהעונה תתקדם, הוא יהיה שחקן טוב. לכל הרוקיז לא היה ליגת קיץ, זה משהו שלא קרה אף פעם. בנוסף לא באמת היה מחנה אימונים לפני העונה והוא החמיץ שלושה שבועות באמצע העונה בגלל פרוטוקול הקורונה".

המאמן לא התרגש מהתקופה הפחות טובה שעברה על אבדיה: "זה נורמלי שלשחקן יהיו רגעים טובים וטובים פחות. אני בטוח שגם למייקל ג'ורדן בעונת הרוקי שלו היו כמה משחקים רעים. אימנתי את ווסטברוק כרוקי וגם לו היו משחקים לא טובים".  

במהלך ההתמודדות, כתב הקבוצה בן מהיץ' צייץ: "חייבים לתהות כמה טובים היו הוויזארדס אם היו מריצים תרגילים יצירתיים בהתקפה. דאוויס בטראנס הוא צלף קטלני ודני אבדיה פליימייקר בגובה 2.05 מטר, ועדיין, ההתקפה כוללת את אותו מהלך התקפי של 'האנד-אוף' לביל פעם אחר פעם".

כמו כן, פרסם מהיץ' טור באתר "Bullets Forever" שכותרתו "הוויזארדס שוכחים מהכישרון של אבדיה". "פורוורדים בגובה 2.05 לא צומחים על העצים, אז כשקבוצת NBA יכולה לגנוב אחד כזה, ההיגיון אומר שזה מה שהיא צריכה לעשות", נכתב. "הוויזארדס היו ברי מזל שאבדיה נפל אליהם למקום התשיעי, אחרי שהתחזיות דיברו על בחירה בטופ 5".

"בתחילת העונה, כשרוקים אחרים עדיין דשדשו, אבדיה היה נראה בקצב מצוין ושייך לליגה. הוויזארדס לא הגדירו לו תפקיד מוגדר מרגע שהגיע, אבל אבדיה הוא שחקן שקשה להכניס אותו לתוך משבצת, וזה מה שמיוחד בו. הוא יכול לשחק בכמה תפקידים ולהיות מצוין בהם", נכתב, "ברור ששחקן בתקופה הזאת של הקריירה הוא שברירי ולא יציב, אבל התפקיד של הקבוצה זה להכניס אותו לעניינים. בפועל, הקבוצה לא עוזרת לו להתחבר במה שמעלה תהיה מה היה קורה לו היה נוחת בסן אנטוניו, קבוצה שהייתה יודעת לעטוף אותו ולפתח אותו".

במאמר המשיכו: "מעט מאוד קבוצות ב-NBA יכולות לאפשר לעצמן לא לשחק עם פוינט-פורוורד מוכשר בגובה 2.05 מ', או בקושי להריץ בשבילו תרגילים. אבל לקבוצה שרוב העונה נמצאת בתחתית הטבלה אין אף תירוץ... עם כל דקה שהולכת לאיבוד, כל החטאה, כל איבוד ביטחון, הוויזארדס מפסידים פה הזדמנות נדירה לקדם את הקריירה של דני בוושינגטון".