הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"דני יכול לשמור על שחקנים בכל עמדה"

לארי יוז, חבר חמישיית ההגנה בעבר, החמיא: "אבדיה השתפר מאוד. ההגנה שלו תשאיר אותו בליגה ל-10-15 שנים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.21 - 12:27

תגיות: NBAדני אבדיה

תחילת כתבה

וושינגטון אמנם הפסידה את משחקה האחרון למיאמי, אבל הוויזארדס יכולים להיות מרוצים מפתיחת העונה החיובית והמאזן הנהדר 5:10. דני אבדיה אחד משחקני ההגנה המשמעותיים ביותר של וושינגטון, והפודקאסט של לארי יוז, חבר חמישיית ההגנה הראשונה ושחקן וושינגטון בעבר, החמיא לשיפור במשחק של הישראלי.

יוז אמר: "הוא מתחיל בעמדה הנכונה. גם הוא יותר איטי מהשאר הוא מגיע לעמדות הנכונות וזה משמעותי בשבילו. מדברים עליו כשחקן הגנה טוב וזה מוסיף מוטיבציה להגנה. הוא עובד קשה, אבל זה שמשבחים את ההגנה שלו נותן לו עוד מוטיבציה ורצון להמשיך. השיפוט היום נותן לשחקנים לשחק יותר פיזי, עם פחות עבירות, וזה משפיע".

יוז המשיך והתייחס לצפייה בתכני הווידאו: "אנחנו יודעים שהוא רואה מהלכים וזה חלק גדול מהשיפור, אבל השיפור נמצא גם ביכולות ההגנתיות עצמן. אם הוא ראה יותר מהלכים והגיע מוכן למשחקים אנחנו יודעים שהוא ממוקד ומרוכז רק במשחק. אם הוא רואה סרטים יש תוצאות על המגרש, הוא יודע לעשות את המהלך הנכון בזמן הנכון. ברגע שיש תוצאות הוא נכנס לסוג של מעגל חיובי. הסרטים הם חלק גדול מההתקדמות והרבה שחקנים צעירים לא יודעים איך לעשות את זה. דני יודע. עבודת הרגליים שלו השתפרה מאוד, וזה הגיע בזכות הסרטים. אם יש תוצאות אנחנו יודעים שהוא לא רק בוהה במשחק, הוא מנתח מהלכים ומבין איפה הוא צריך להיות על המגרש. זה הולך להשאיר אותו ל-10-15 שנים בליגה".

"הוא לא רואה כמובן רק את המהלכים שלו, אלא גם את אלה של היריבים וככה אפשר לדעת מה היריבים אוהבים לעשות. יש שחקנים שמכדררים למשל פעמיים ביד הימנית לפני שהם עוברים לשמאלית, כשחקן הגנה צריך לדעת מתי לנסות להוציא את היריב משיווי משקל או לתקוף שינויי כיוון שלו. הגנה מתחילה במנטליות של השחקן וברמת ההיכרות שלו עם היריבים. תוכנית הגנה טובה עוזרת לך להשיג ביטחון ולהמנע מטעויות או עבירות מיותרות, ויש לו את זה. הוא מזיז את הגוף נכון".

"אני חושב שהוא צריך עוד מספרים בהגנה, יותר חטיפות וחסימות, בשביל להגיע לחמישיית ההגנה הראשונה. להרבה שחקנים יש מספרים אחרים, כמו ריבאונדי הגנה מוצלחים. בשביל להשיג את התקשורת צריך יותר חטיפות וחסימות, להוכיח שהוא יכול לשמור על כמה עמדות. אני לא חושב שדני יחטוף הרבה כדורים, אבל הוא יכול להחליף, לשמור על שחקנים כמעט בכל עמדה. אם הוא יכול להגיע ל-8-9 ריבאונדים במשחק אפשר לדבר על מועמדות לחמישיית ההגנה. זה מה שאני רוצה שהוא יעשה - יגרום לקבוצות לשנות את הרוטציה שלהם כי הם לא רוצים שדני ישמור על הכוכבים שלהם. זה השלב הבא, לגרום לקבוצות לחשוש כשהם רואים שהוא עומד לשמור עליהן", הוסיף יוז. אבדיה עם 5.7 ריבאונדים למשחק העונה.

יוז נבחר לחמישיית ההגנה הראשונה ב-2005, בה הוביל את הליגה בחטיפות עם 2.9 למשחק. הגארד שיחק בוושינגטון בין 2002 ל-2005 כחלק מקריירה ארוכה, במסגרתה הגיע לגמר ה-NBA ב-2007 עם קליבלנד ושיחק ב-727 משחקים בליגת הכדורסל הטובה בעולם.