הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יש ביקוש: הטריידים האפשריים עבור אבדיה

חלק ממעבר המוני לאינדיאנה? הזדמנות לשחק לצד יאנג? וכיצד מעמדו של זאיון וויליאמסון יכול להשפיע עליו? בצל הספקולציות בנוגע לטריידים אפשריים בהם הישראלי עשוי לקחת חלק, הכנו עבורכם ארבעה תסריטים דימיוניים, אך אפשריים, עבור הפורוורד שלא מעט קבוצות ירצו לקלוט

רועי ויינברג
רועי ויינברג  20.01.22 - 13:35

הזמן של וושינגטון וויזארדס הולך ואוזל. הקבוצה מהבירה האמריקאית חזרה למימדיה הטבעיים אחרי פתיחת עונה לא רעה, אבל גם לא בדיוק טובה. עם מאזן של 21:23, הם במקום השמיני במזרח וצפויים להילחם על הכניסה לפליי-אין (טורניר העלייה לפלייאוף בין מקומות 7-10) עד לסיום העונה.

על הנייר, זה לא רע. יש הרבה קבוצות שהיו רוצות להיות במקומם, אבל לוושינגטון יש דילמה אחת גדולה שמרחפת מעל העונה הנוכחית ותהיה קריטית גם לבאות: עתידו של בראדלי ביל. ביל אמנם לא מתעלה העונה לגבהים שהכרנו ממנו, אבל עדיין אחד מ-20-30 שחקני הכדורסל הטובים ביותר בעולם ומסיים את חוזהו בקיץ. הוא יכול לעזוב את וושינגטון לכל קבוצה אחרת בסוף העונה, מה שיהפוך את הוויזארדס לאחת מקבוצות התחתית של הליגה.

לכן, וושינגטון צפויה להיות פעילה בשוק הטריידים. יש לה 13 שחקנים טובים, רק אחד (ביל)  טוב מאוד, ובגיל 29 יכול להיות שהוא יעדיף לעבור בשביל סיכוי לאליפות כשחקן מרכזי בקבוצה כמו בוסטון במה שעשוי להיות החוזה האחרון שלו. המצב הזה מוביל את הוויזארדס לרעיונות לשדרוג הקבוצה, וזה אפשרי בטרייד.

אם רוצים להשיג טרייד על שחקן שיהיה מספיק טוב בשביל להיות מספר 2 משמעותי של כוכב כמו ביל, אז כנראה צריך לוותר על הנכסים העתידיים של הקבוצה. במקרה של הוויזארדס זה כנראה אחד הסנטרים (מונטרז הארל, דניאל גאפורד, תומאס בראיינט) ואחד השחקנים הצעירים שהם בחרו בשנים האחרונות. כאן דני אבדיה נכנס לתמונה.

הוא מוזכר כמועמד לטריידים, למרות שלא ברור אם אכן יעבור בסופו של דבר, והטרייד לא בהכרח קשור אליו. המטרה של וושינגטון היא לא להיפטר מאבדיה כמובן, אלא לשכנע את בראדלי ביל, הכוכב הגדול ביותר שלהם, להישאר. אלה החיים של 90% משחקני ה-NBA. כרגע, לכל הפחות, אבדיה משתייך לשם. אז לאן הוא יכול להגיע? כמה יעדים אפשריים:

הבהרה: כלל הטריידים הם השערות בלבד בהתחשב במצב השונה של קבוצות הליגה.

דטרויט פיסטונס
דטרויט מקבלת את: דני אבדיה, רוי האצ'ימורה.
וושינגטון מקבלת את: ג'רמי גרנט.

ג'רמי גרנט אחד השמות הכי מדוברים סביב סיום חלון הטריידים ב-10 בפברואר, וזה לא מקרי. בגיל 27 הוא מבוגר יותר מהשחקנים הטובים האחרים של הפיסטונס, קבוצה שנמצאת בבנייה מחדש וצפויה לבחור גם השנה במקום גבוה במיוחד אחרי שזכתה בקייד קנינגהאם בשנה שעברה. לכן, כאן הם מקבלים תמורתו שני כישרונות צעירים.

מבחינת הוויזארדס, לדעתי, הדבר ההגיוני לעשות הוא להעביר את האצ'ימורה ולא את אבדיה. האצ'ימורה, שלא שיחק העונה לאחר שהתמודד עם משבר נפשי ארוך, מזכיר את קייל קוזמה בסגנון המשחק שלו. אם יש שני שחקנים שמשחקים פחות או יותר באותה דרך, יותר קל להעביר אחד מהם מאשר לאבד שחקן שנותן לך דברים אחרים כמו ההגנה של אבדיה. האצ'ימורה בן ה-23 ואבדיה בן ה-21 יכולים לקבל כמות דקות משמעותית ולצבור ביטחון אצל קבוצה שמתכננת להיבנות מחדש, בעוד הוויזארדס יקבלו סקורר של 20 נקודות במשחק שעושה הגנה טובה ויכול לעזור להם להשתלט על המקום השביעי. זו אולי האפשרות הסבירה ביותר.

מבחינת אבדיה עצמו זהו יעד מעניין. הוא יקבל דקות אצל הפיסטונס ויכול להיות שילוב טוב לצד סאדיק ביי בעמדות הפורוורד, אבל אין לדטרויט שיטה התקפית או בסיס שאפשר להתייחס אליו כאחד שיתאים לו. זאת קבוצה שמחפשת את עצמה סביב קניגנהאם, הבחירה הראשונה בדראפט האחרון, ולכן הוא יקבל הזדמנות. לא מובן מאליו.

אינדיאנה פייסרס
אינדיאנה מקבלת את: דני אבדיה, קייל קוזמה, קורי קיספרט, בחירת סיבוב ראשון השנה.
וושינגטון מקבלת את: דומנאטס סאבוניס.

זאת אולי הדרך הטובה ביותר של וושינגטון להנחית כוכב, או דבר קרוב לאחד, ליד ביל. סאבוניס היה אול-סטאר בשתי העונות האחרונות ובדומה לאביו מציג משחק התקפי נהדר, עם שילוב בין יכולת מסירה יוצאת דופן, קליעה בפוסט, ריבאונד וניצוצות של קליעה. הוא אמנם לא שחקן הגנה טוב, אבל הוא יותר מוכשר מכל אחד אחר שיש בסגל של וושינגטון ואינו ביל. השילוב בין השניים יהפוך את הוויזארדס לקבוצה טובה, לפחות בהתקפה, ואולי אפילו אחת שתצליח לאיים על ששת המקומות הראשונים.

הפייסרס, לפי דיווחים בליגה, רוצים ללכת לבנייה מחדש. הם ניצחו 3 מ-16 האחרונים בלבד ואחרי שהחליפו מאמנים בכל אחת משלושת העונות האחרונות הבעיה, ככל הנראה, טמונה בסגל. נראה שמיילס טרנר הוא המועמד המוביל לעזיבה, אבל הפציעה האחרונה שלו הופכת את סאבוניס למי שעשוי לעזוב, וכאן הם מקבלים פוטנציאל בדמות אבדיה וקיספרט, שני שחקנים בשנה השנייה והראשונה בליגה, ובחירת סיבוב ראשון.

מבחינת דני עצמו זאת אולי התחנה הטובה ביותר. ריק קרלייל, מאמן אינדיאנה, ידוע בתור אחד ממאמני ההתקפה הטובים בליגה ומי שבמשך שנים האמין בהנעת כדור בדאלאס. השילוב שלו עם אבדיה, שחקן שחושב קודם כל על המסירה ואז על הסל, יכול להפוך אותו לשחקן יותר מרכזי ממה שהיה בוושינגטון ויהיה ברוב ההתקפות ב-NBA, כשחקן משנה ולא אחד שמנהל את הובלת הכדור. קרלייל יכול להפוך אותו למשמעותי יותר.

אטלנטה הוקס
אטלנטה מקבלת את: דני אבדיה, קייל קוזמה, מונטרז הארל.
וושינגטון מקבלת את: ג'ון קולינס, גיורגי ז'נג.

ההוקס, שכזכור הגיעו לגמר המזרח בשנה שעברה, רחוקים כרגע מהפלייאוף וגם מהפליי-אין. אחרי שטריי יאנג אמר ש"העונה הסדירה לא מרגשת אותו", הקבוצה נדבקה בחוסר ההתלהבות ועלולה לראות את רגעי ההכרעה של העונה מהבית, מה שעשוי להוביל אותם לטרייד. קולינס, לפי מקורות בליגה, רוצה תפקיד גדול יותר ממה שיש לו באטלנטה (זורק 12 פעמים בלבד במשחק), כשאצל הוויזארדס הוא יכול לקבל אותו ולהפוך לשחקן של 20 נקודות בערב, בדומה למה שהיה בעונת הרוקי של יאנג. וושינגטון מקבלים כאן את השחקן הטוב ביותר ומישהו שיכול להיות בסיס טוב גם אם ביל עוזב בסופו של דבר.

גם אטלנטה מרוויחה מטרייד כזה. קוזמה יכול להחליף את קולינס, בהתחשב בתפקיד הנוכחי של האחרון בקבוצה. השילוב בין הארל, שיעלה מהספסל, ליאנג ייצור צמד פיק-נ'-רול מדהים ויחזק את ההתקפה שמתקשה מאוד בדקות בהן טריי נח.

המקום של אבדיה בהוקס מעניין. מצד אחד, בתור שחקן הגנה טוב הוא יהיה חשוב במיוחד לקבוצת הגנה מזעזעת, ולכן יכול לזכות בכמות משמעותית של דקות. אבל לא ברור מה יהיה תפקידו בהנעת הכדור בקבוצה שמתבססת בעיקר על יאנג. מאמן אטלנטה נייט מקמילן נחשב למאמן הגנה טוב, מה שיכול לתת לו מקום ברוטציה של קבוצה עם עתיד מבטיח מאוד והווה שמתקשה לקיים.

ניו אורלינס פליקנס
ניו אורלינס מקבלת את: קנטביוס קלדוול-פופ, רוי האצ'ימורה, דני אבדיה, קורי קיספרט, בחירת סיבוב ראשון ב-2022.
וושינגטון מקבלת את: ברנדון אינגרם.

השאלה במקרה של ניו אורלינס היא מה קורה עם זאיון וויליאמסון. לא נראה כאילו השחקן עשוי לחזור העונה ולא בטוח אם הוא ישחק שוב בכלל במדי ניו אורלינס, מה שמשאיר אותם בצומת מעניינת עם אינגרם בן ה-25 – אולי עדיף להם להעביר אותו כבר עכשיו ולבנות מחדש יחד עם כל בחירות הדראפט של הקבוצה (כולל אלה שהיא קיבלה בטריידים של אנתוני דיוויס ללייקרס וג'רו הולידיי לבאקס?).

אם כן, אז זה פתרון מעניין. ניו אורלינס השנה לא מספיק טובה בשביל לנצח סביב אינגרם והיא במקום ה-13 במערב. במקרה כזה הם מקבלים שלושה שחקנים צעירים בדמות אבדיה, האצ'ימורה וקיספרט, יחד עם בחירת סיבוב ראשון וקלדוול-פופ שיכול להיות שווה בחירת סיבוב ראשון נוספת בטרייד המשך. זה לא יהפוך את הפליקנס לטובים יותר בטווח הקצר, אבל יאפשר להם להשיג לא מעט שחקנים שיכולים להיות שווים משהו כחלק מהבנייה מחדש של הקבוצה.

מבחינת דני, זה יעד שמזכיר את דטרויט, אבל במצב פחות טוב: לפיסטונס כבר יש את מוביל המועדון שלהם, קייד קנינגהאם. בניו אורלינס אין כזה במידה וזאיון וויליאמסון ירצה לעזוב (וזה עוד לא ברור), אבל אבדיה כן יקבל דקות ויכול להפוך את עצמו לשחקן חמישייה בקבוצה שתנסה לבנות את עצמה. בכל אופן, הפליקנס יהפכו לרלוונטיים, לדעתי, רק אם זאיון יבקש טרייד.