הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תכנית עולם הרכב: מכונית השנה 2020

ב"עולם הרכב" חותמים את שנת 2020 עם בחירות הגולשים בשלל קטגוריות בענף הרכב הישראלי. המכוניות הנמכרות ביותר ב-12 החודשים האחרונים, כיצד התנהג בשנת הקורונה שוק רכבי הליסינג והמשומשות, בחירת אופנוע השנה וגם: הקנסות הרבים שחולקו לנהגים

כפיר כשריאן ובועז קורפל
כפיר כשריאן ובועז קורפל  01.01.21 - 18:00

שנת 2020 בענף הרכב הייתה מאתגרת, מורכבת ולא צפויה בארץ ובעולם. השפעות נגיף הקורונה קברו עסקים וניערו את טבלאות המכירות כפי שאף משבר לא עשה לפני כן, למעט אותו אירוע טראומטי בשנת 2008 שטלטל את הכלכלה העולמית והביא יצרני רכב גדולים וקטנים לפשיטות רגל. זו הייתה שנה שבה גם התגייסו יצרני הרכב לטובת המלחמה בנגיף והמירו פסי ייצור של ברזלים ומתכות לטובת ייצור מסכות הגנה, בעוד אחרים שלא יכלו להסתייע הרגישו את הנזק שגרמה המגפה ונאלצו להשבית מפעלים, לפטר עובדים ולצמצם סוכנויות.

גם בישראל חווינו היטב, מקרוב, את השלכות הקורונה. ואולם בסיכום השנתי, עולה כי היבואנים הצליחו להתמודד בצורה מחושבת עם הנסיגה מאולמות המכירה על ידי פתרונות דיגיטליים ומבצעי סוף שנה שהחזירו מעט, גם אם בשלב מאוחר את הלקוחות בחזרה אל חיקם עם חידושים של הרגע האחרון; רבים שלא יכלו לממש את אופציית הטיול השנתית בשל הסגרים ונעילת השמיים והיו רעבים לפיצוי, הפנו את משאביהם לרכישת רכב חדש והאופציות היו רבות וטובות. לראייה, אחוז הירידה השני הסתכם בשיעור של 14% בלבד וסך כל המכירות נערם ל-220 אלף.

אנחנו מגישים לכם בפרק האחרון של 2020 סיכום שנתי של פעילות הרכב בארץ בתכנית סגיר מיוחדת שכוללת בתוכה את גם את 'בחירת מכונית השנה של גולשי ספורט5'. כל המכוניות החדשות שהשתתפו במשאל הגיעו לארץ במהלך 12 החודשים שחלפו. במסגרת התכנית תוכלו לצפות גם בראיונות מיוחדים אודות ענף הרכב החשמלי, שוק הליסינג, פעילות משטרת התנועה (דוחות) ועוד.

צוות 'עולם הרכב' מאחל לכל העוקבים והגולשים שנת 2021 מוצלחת מהשנה היוצאת. בתקווה לימים בריאים יותר ונעימים.