זהבי: "הזדמנות לא רעה להיאבק עד הסוף"

בנבחרת הגיבו להגרלת האומות. נאתכו: "האתגר יותר גדול"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.03.20 - 20:14
תחילת כתבה

נבחרת ישראל הוגרלה בבית 2 של הדרג השני בליגת האומות לקראת מונדיאל 2022. היריבות שלה הפעם קשות במיוחד, כאשר בנוסף לסקוטלנד אותה ישראל מכירה היטב, שובצו בבית שלה גם צ'כיה וסלובקיה. אחרי ההגרלה שנערכה הערב (שלישי), גורמים רבים בנבחרת הגיבו.

ערן זהבי הסתכל על הצד החיובי: "הראש אמנם במשחקים המכריעים במרץ הקרוב, אבל אין ספק שהשיבוץ בדרג B והמשחקים הצפויים מול צ'כיה, סלובקיה ושוב סקוטלנד מבטיחים לנו עוד משימה לא פשוטה. עם זאת, ההגרלה לא התאכזרה אלינו ובעבר כבר השכלנו לנצל את ההזדמנות בליגת האומות כדי להתמודד על כרטיס ליורו 2020, וגם הפעם זאת הזדמנות בכלל לא רעה להיאבק עד הסוף. נבחרת ישראל נבנתה מחדש, היא תחרותית ושאפתנית ואני בטוח שהשילוב בין שחקנים ותיקים לצעירים יבוא לידי ביטוי מוצלח בליגת האומות הקרובה. ועדיין, המשחק היחיד שבאמת מעסיק אותי כרגע הוא ב-26.3 בגלזגו".

ביברס נאתכו, קפטן הנבחרת, הגיב להגרלה: "ההשתתפות הראשונה בליגת האומות האירה לנו פנים בכל הקשור להתחדשות בנבחרת, ההעפלה לדרג B ובעיקר ההזדמנות במרץ הקרוב להשיג כרטיס ליורו 2020. הפעם האתגר עוד יותר גדול במפגשים מול נבחרות איכותיות כמו צ'כיה, סלובקיה והשותפה הקבועה החדשה שלנו סקוטלנד, אבל זה חלק חשוב עבור נבחרת וכדורגל ששואפים להתקדם. אנחנו ממוקדים כרגע בסקוטלנד ובמשחק המכריע מולה, יהיה מספיק זמן לנתח את היריבות בליגת האומות בהמשך".

גם מנור סולומון דיבר על האתגר הגדול: "הגרלה לא קלה, שמולידה אתגר גדול וסיכוי להצליח. אם רוצים להתקדם, זה יקרה רק במפגשים מול יריבות איכותיות. ידענו לא פעם להתעלות במפגשים עם נבחרות טובות מאיתנו ואני מאמין שנוכל לעשות זאת שוב. זה בהחלט לדומה לאתגר העצום שמחכה לנו במרץ הקרוב. נגד סקוטלנד, איך לא".

המאמן אנדי הרצוג בעיקר שם דגש למשחק הקרוב מול סקוטלנד: "זה בית נחמד וקשה, אבל זה בזכות שהקמפיין הקודם שלנו היה טוב מאוד. אם להיות כן, אני כרגע מרוכז יותר במשחק מול סקוטלנד ב-26.3. זה המשחק הכי חשוב עבורנו. זה מצחיק שקיבלנו את סקוטלנד שוב, נשחק ב-3 שנים 5 פעמים מולה. צ'כיה היא נבחרת חזקה מאוד, אני חושב שלסלובקיה יש גם יכולות. זה בית מעניין וטוב, יש לנו סיכוי. בשבילי הכי חשוב להתמקד במשחק ב-26 בגלאזגו, אנחנו חייבים לנצח את המשחק הזה ואנחנו עושים הכל להתכונן אליו".

תגובתו של המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר: "להיות בליגה B בליגת האומות זו הצלחה גדולה, ובליגה זו באופן טבעי ישנן יריבות חזקות מאוד. המשחקים האלה מביאים אותנו קדימה בתהליך החזרה שלנו לצמרת האירופית ונעשה הכל כדי להצליח".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות: "ההעפלה לדרג השני בליגת האומות מביאה עמה אתגר מקצועי ולאומי משמעותי. עבור נבחרת ישראל והכדורגל הישראלי, ליגת האומות היא הזדמנות לא רק לקיים כמה שיותר משחקים ברמה אירופית גבוהה, אלא גם אפשרות להיאבק על כרטיס לטורנירים הגדולים. אחת כזאת מחכה לנו ב-26 במרץ בגלזגו ואני מאמין כי גם ב-31.3 בנורבגיה או סרביה. ההתמודדות מול נבחרות איכותיות תסייע לנו להתקדם ובוודאי תעניין את האוהדים בארץ. כרגע אנחנו מתמקדים בניסיון להעפיל ליורו 2020 מתוך אמונה גדולה כי הדבר אפשרי. מיד לאחר מכן נתחיל בהיערכות לליגת האומות במהדורה השנייה שלה".

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "ברור שזהות היריבות תילקח בחשבון כאשר נחליט על האצטדיונים בהם נארח את המשחקים. המהדורה הראשונה של ליגת האומות הוכיחה עד כמה נבחרות בסדר הגודל שלנו עשויות לצאת נשכרות מהמפעל החדש, קל וחומר אם נשכיל במרץ הקרוב להשיג את הכרטיס ליורו 2020. הפעם האתגר גדול עוד יותר בזכות העלייה בדירוג, אבל אנחנו אופטימיים לגבי התהליך שעוברת הנבחרת הבוגרת ומשוכנעים שנציג כדורגל חיובי גם הפעם".