הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אני לא גיבור: מנהריה לשער ניצחון על ספרד

אביו של ציגנקוב שיחק בישראל, כעת הבן כובש את אוקראינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.10.20 - 11:15

ב-1997 נולד בנהריה ויקטור ציגנקוב, בנו של ויטאלי, האוקראיני ששיחק בליגות הנמוכות כאן בארץ, כמו עירוני אשדוד, בני ג'דידה והפועל עכו, ואף הפך למאמן השוערים של האחרונה לתקופה אחרי הפרישה. ויטלי הוא לא שם שמוכר לרוב אוהדי הכדורגל ושיחק בעיקר בליגות הנמוכות בארץ. אבל הבן שלו, ויקטור? הוא רשום ככובש השער בניצחון הראשון של אוקראינה על ספרד בהיסטוריה.

הקשר של דינמו קייב, נכנס כמחליף אמש (שלישי) במשחק בליגת האומות, וקבע 0:1 שער מצוין לרשת דויד דה חאה. ציגנקוב בן ה-22 הצטרף לניבה ויניצה האוקראינית ב-2010, כאשר משפחתו חזרה למולדתם. משם המשיך למחלקת הנוער של דינמו קייב, שם גם אביו ויטאלי, עובד מאז שנת 2012.

אחרי השער, המחמאות לא איחרו לבוא. ציגנקוב, שכבר מזמן נחשב לפרוספקט חם בכדורגל המקומי, נחשב ל"עתיד" של הנבחרת. ב"פוטובול" האוקראיני, ציגנקוב נבחר למצטיין של ההתמודדות, זאת על אף שעלה למגרש רק בדקה ה-65. לא רק בזכות השער הנפלא שכבש, אלא גם בעקבות העזרה שלו במאמץ ההגנתי מול הספרדים.

לאחר הניצחון המרשים, אמר ציגנקוב: "אני לא גיבור. זאת קבוצה של גיבורים. הגענו למשחק כצוות. לפני המשחק ידענו טוב מאוד איזו יריבה קשה אנחנו מעומדים לפגוש, הרוח שלנו הביאה לנו מזל".