הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חזק בתמונה: זהבי יהיה מלך שערי האומות?

אחד פחות מהולאנד ומעל לבנדובסקי ורונאלדו. הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.10.20 - 19:56

ערן זהבי שבר כמעט כל שיא בנבחרת ישראל ומאיים גם על תואר הכובש המצטיין בכל הזמנים במדים הלאומיים, אבל יש עוד ציון דרך אליו הוא יכול להגיע. כזה שאף ישראלי אפילו לא חלם עליו: זכיה בתואר מלך השערים בטורניר כלשהו (למרות שמדובר במפעל די זניח).

  • 17:00, 5PLUS: מנור סולומון ושחטאר מגיעים לערוץ הספורט

למעשה, זהבי בכלל לא היה בתמונה עד למשחק מול סלובקיה, אבל השלושער המדהים מציב אותו במקום השני עם חמישה שערים, אחד פחות מארלינג הולאנד (מי אם לא הוא). הישראלי כבש שני שערים יותר מרומולו לוקאקו ושלושה מעל כוכבים כמו כריסטיאנו רונאלדו, קיליאן אמבפה, רוברט לבנדובסקי וטימו ורנר.

אז זהבי נמצא מרחק שער אחד מהולאנד ולשניים נותרו עוד שני משחקים על מנת להבטיח את המקום בפסגה. בפגרה הבאה ישראל תפגוש את צ'כיה וסקוטלנד ומול שתיהן זהבי כבר הבקיע בקמפיין הנוכחי. להולאנד ונורבגיה נותרו מפגשים נגד רומניה ואוסטריה, כשמול הראשונה חלוץ בורוסיה דורטמונד כבש שלושער ונגד האוסטרים גול אחד.

למי שלא זוכר, זהבי היה קרוב לזכות בתואר מלך השערים של מוקדמות יורו 2020 עם 11 כיבושים, רק אחד פחות מהארי קיין. הפעם, הכוכב וגם הולאנד "נהנים" מהעובדה שנבחרותיהם נמנעו ממפגשים מול יריבות בכירות (בשל העובדה ששתיהן בדרג B), אבל אם זהבי אכן יצליח לעשות זאת זה ממש לא יפחית מגודל ההישג.